LOUNSKO

Pochod Předjaří v Poohří

Kdy: sobota 9. března od 7.00
Kde: Slavětín nad Ohří
Za kolik: 40/20 korun

Již 39. ročník turistického pochodu Předjaří v Poohří se uskuteční v sobotu 9. března. Tradiční akce pořádaná KČT Louny zve všechny milovníky turistiky a krásné jarní přírody do malebného kraje Poohří. Pochod nabízí pestrý výběr tras pro všechny typy turistů. Na výběr budou trasy o délkách 12, 22, 35 a 40 kilometrů. Procházejí malebnými vesničkami a městy, jako je Slavětín, Peruc, Pátek, Vrbno nad Lesy nebo Libochovice. Účastníci se tak mohou pokochat krásou jarní přírody, historickými památkami a malebnými zákoutími Poohří.

Další podrobnosti najdete na stránkách kctlouny.cz.

Tak vypadal pochod v roce 2012:

Dětský karneval ve Vinařicích

Kdy: sobota 9. března od 13.30
Kde: sokolovna Vinařice
Za kolik: dobrovolné

Ve Vinařicích u Loun proběhne v sobotu 9. března dětský karneval. V místní sokolovně budou připraveny soutěže, tombola, focení s prasátkem Pepinou, nebude chybět ani hudba a občerstvení. Zvány jsou nejen děti, ale také rodiče a prarodiče. Akci pořádá Kulturní komise při Obecním úřadu ve Vinařicích.

Urban Challenge bude poprvé na vojenském cvičišti. Foto: Karel Smetana
Urban Challenge je poprvé na vojenském cvičišti. Přijeďte do Žatce poměřit síly

Dětský karneval v Podbořanech

Kdy: neděle 10. března od 15.00
Kde: Národní dům Podbořany
Za kolik: 50/100 korun

Dětský karneval s podtitulem Z pohádky do pohádky proběhne v neděli 10. března v Národním domě v Podbořanech. Děti si zatančí a pobaví se při hrách o odměny. Každý účastník může přinést drobné občerstvení a usilovat o ocenění v soutěži O zlatou vařečku. Součástí akce bude také bazárek oblečení a různých drobností. Výtěžek pomůže zaplatit výlet dětí z pěstounských rodin letos v létě.

CHOMUTOVSKO

Tomáš Klus v Klášterci

Kdy: čtvrtek 7. března od 19.00
Kde: Kulturní centrum Klášterec nad Ohří
Za kolik: 770 korun

Kulturní centrum Klášterec nad Ohří nabídne ve čtvrtek 7. března koncert oblíbeného hudebníka Tomáše Kluse. Doprovodí ho Cílová skupina.

Večer pro ženy ve Březně

Kdy: pátek 8. března od 18.30
Kde: Kulturní dům U Rybníčka, Březno
Za kolik: 150 korun

Povídání s Dominikem Chabrem, světovým Mužem roku 2022, a modelkou a herečkou Alicí Bendovou. To je jen část programu, který v pátek 8. března nabídne Večer pro ženy ve Březně u Chomutova. Na oslavu MDŽ jsou ovšem zváni i muži. Na příchozí bude čekat drink na přivítanou, profesionální obsluha podá kávu, víno, prosecco či degustační talíře. Talk show povede Denisa Budáková, těšit se můžete také na pánskou módní přehlídku, taneční vystoupení a navíc překvapení.

KaDiBřez: Ženitba v Orfeu

Kdy: pátek 8. března od 19.00
Kde: KZ Orfeum, Kadaň
Za kolik: 100 korun

V Kadani probíhá 14. ročník festivalu Kadaňský divadelní březen, čili KaDiBřez. Zajímavou podívanou přinese i v pátek 8. března, kdy DK Jirásek Česká Lípa přiveze kus Ženitba. Jde o tragikomedii z pera Nikolaje Vaslijeviče Gogola. Příští pátek ve stejný čas ožije Orfeum znovu. Tentokrát sehraje Bažantova loutkářská družina dvě loutkové meotarové stínové komedie. Půjde o zkrácenou neklasicky hranou klasiku Faust a komedii Nelkej, Čechie.

Obecní ples v Málkově

Kdy: sobota 9. března od 16.00
Kde: sportovní hala, Málkov

Ve sportovní hale v Málkově se v sobotu 9. března uskuteční dvojitá akce. Nejprve proběhne od 16.00 setkání pro ženy při příležitosti MDŽ. Od 20.00 se budou moci přidat i pánové a začne druhý málkovský obecní ples. Uvádět ho bude Lukáš Budai, těšit se můžeme na předtančení a LED Wings Show i bohatou tombolu.

LITOMĚŘICKO

Zahradnický ples v Lovosicích

Kdy: pátek 8. března od 20.00
Kde: Centrum kultury Lovoš, Lovosice
Za kolik: 400 korun

Střední odborná škola technická a zahradnická Lovosice připravila na pátek 8. března Zahradnický ples. Uskuteční se v Centru kultury Lovoš a odstartuje ve 20 hodin. Hrát bude kapela Fajn.

Připomínka válečných hrůz v Terezíně

Kdy: sobota 9. března od 20.00
Kde: Wieserův dům, Terezín
Za kolik: zdarma

V Terezíně proběhne v sobotu 9. března vzpomínkový večer k uctění památky obětí vyhlazení Terezínského rodinného tábora v Osvětimi-Březince v noci z 8. na 9. března 1944. Připomínka 80 let této tragické události se koná v prostorách Wieserova domu v Terezíně od 20 do 22 hodin. V umělecké části programu vystoupí zpěvačka a klavíristka Kateryna Kolcova-Tlustá s písněmi v jazyku jidiš a bude uveden krátký film s tematikou holocaustu s hudebním doprovodem S.V.A. Trio. Akci pořádá Centrum studií genocid Terezín.

Litoměřický loutkový festival

Kdy: od soboty 9. března
Kde: Divadlo K. H. Máchy, Litoměřice
Za kolik: 50 až 300 korun

Jubilejní 20. ročník Litoměřického loutkového festivalu se uskuteční od 9. do 13. března v litoměřickém divadle. Čeká nás několik loutkových představení a tradiční průvod, který odstartuje v sobotu ve 13.30 u divadla. Akce letos přináší nejen pohádková představení, ale také nový koncept průvodu v podání Volného Občasného Sdružení Akrobatů, známého jako V.O.S.A. Theatre. Nabídne pouliční průvodovou inscenaci Bajka s loutkami v nadživotní velikosti o přírodě a o nás. Z pohádek uvidíme Hurvínek a nezvaný host (sobota od 15.00), Pověsti pražské aneb Pohádky ze staré Prahy (neděle od 15.00), O pejskovi a kočičce (pondělí od 9.00), Máša a tři medvědi (úterý od 9.00) a Drak a moucha bzzt (středa od 9.00).

Další podrobnosti najdete na stránkách mkz-ltm.cz.

Tak bavil festival v Litoměřicích loni: 

MOSTECKO

Koncert minus 123 minut

Kdy: pátek 8. března od 20.00
Kde: Rokáč Vinohrady, Most
Za kolik: 340/380 korun

Kapela minus123minut propojuje žánry jako soul, groove, jazz, blues, funky či world music. Kapelu tvoří trio uznávaných muzikantů: zpěvák, kytarista, autor písní a českých textů Zdeněk Bína, baskytarista a autor anglických textů Fredrik Janáček a výjimečný bubeník Dano Šoltis. Naživo je můžete vidět a poslechnout si jejich tvorbu v Rokáči Vinohrady. Rezervované vstupenky vyjdou o 40 korun levněji.

Divadelní festival NaNečisto

Kdy: od pátku 8. do neděle 10. března
Kde: ZUŠ F. L. Gassmanna, Most
Za kolik: 70/100/700 korun

Základní umělecká škola F. L. Gassmanna pořádá divadelní festival NaNečisto, už 19. ročník přehlídky. Na programu jsou různé semináře, diskuze, divadelní představení nebo koncerty. V pátek program začne semináři od 9 do 13 hodin, následovat budou diskuze a představení od 14 hodin až do půlnoci. V sobotu semináře proběhnou ve stejné časy, od 14 hodin se budou moci lidé opět zúčastnit diskuzí nebo se podívat na divadelní představení. Od 22.30 proběhne koncert Matěje Výborného s doprovodným programem. V neděli začne program, kromě dopolední akce pouze pro zvané, divadlem od 11.30. Rozloučení je v plánu od 16.00 do 16.30. Jedno představení stojí 70 korun, koncert 100 korun a permanentka 700 korun.

TEPLICKO

Koncert Sto zvířat

Kdy: pátek 8. března od 20.30
Kde: Knak, Teplice
Za kolik: 490 korun

Kapela Sto zvířat vyrazila na turné s názvem „99 zvířat na turné“ k 34 letům existence. Představí nové album a společně se svými fanoušky bude vzpomínat na zpěváka Honzu Kalinu, který nečekaně zemřel loni v srpnu. Kapela odehrála na dva a půl tisíce koncertů u nás, v USA, v Německu, ve Francii, Švýcarsku, Belgii a Lucembursku. Nejsledovanějším klipem na Youtube je píseň Nikdy nic nebylo, která má více než osm milionů zhlédnutí.

Koncert Black Sabáka a New Black Jack

Kdy: sobota 9. března od 19.00
Kde: Hvjezda, Teplice
Za kolik: 150 korun

Ústecké kapely Black Sabáka a New Black Jack vystoupí v teplickém klubu Hvjezda, kam přivezou pořádnou porci tvrdé muziky. Na své si přijdou milovníci hudebních žánrů hard rock a heavy metal.

ÚSTECKO

Kladení mýdla se jelenem

Kdy: pátek 8. března od 16.00
Kde: hřbitov na Střekově, Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma

Ústečtí muzejníci a přátelé historie se sejdou u příležitosti 169. výročí narození zakladatele proslulé továrny na mýdlo na Střekově Johanna Schichta u secesní rodinné hrobky na střekovském hřbitově. Uctění památky významného továrníka proběhne v pátek 8. března v 16.00.

Fast Food Orchestra v Ústí

Kdy: sobota 9. března od 19.00
Kde: Národním dům, Ústí nad Labem
Za kolik: 300 korun

Nomádi tuzemských i zahraničních dálnic, Fast Food Orchestra rozváží reggae a ska rytmy po klubech i festivalech již od roku 1998. V ústeckém Národním domě představí svou novou (už desátou!) desku Bistro snů. Největší devizou kapely jsou živá hraní, při kterých s oblibou vtahují diváky do děje. Start koncertu je v sobotu 9. března od 19.00.

Krmení piraň

Kdy: sobota 9. března od 12.00
Kde: Zoo Ústí nad Labem
Za kolik: 60/120 korun

Když jsou pirani hladové, je jejich krmení rychlou záležitostí. Potrava, kterou ošetřovatelé ponoří do vody, je za několik okamžiků pryč! Předpokladem je však správné rozložení krmné dávky, protože pokud nemají hlad, nabízené potravy si ani nevšimnou. Krmení piraň probíhá v ústecké zoo celoročně a to vždy v sobotu od 12.00. Lístek do zoo přijde pro dospělého na 120 korun, dětské vstupné stojí 60 korun. V zimní sezoně říjen – březen je areál zoo otevřen od 9.00 do 17.00.

Maškarní ples

Kdy: sobota 9. března od 20.00
Kde: KD Svoboda v Libouchci, Ústecko
Za kolik: 180 korun

T. J. Sokol Libouchec zve na tradiční maškarní ples – Šibřinky. Letošní téma pro masky je branná a tělesná výchova. Hrát bude kapela Premiér. Ples se uskuteční v KD Svoboda v Libouchci v sobotu 9. března od 20.00. Vstupné přijde na 180 korun.

Burza LP desek a CD

Kdy: neděle 10. března od 11.00 do 15.00
Kde: Hraničář, Ústí nad Labem
Za kolik: 50 korun (doprovod zdarma)

Burza LP desek a CD se uskuteční v ústeckém Hraničáři v neděli 10. března od 11.00 do 15.00. K dispozici bude několik tisíc titulů. Vše od Abby přes Ivana Mládka, Blue Effect, Hurvínka až po Franka Zappu. Vstupné 50 korun.

Popelka

Kdy: neděle 10. března od 15.00
Kde: Severočeské divadlo v Ústí nad Labem
Za kolik: 170 až 450 korun

Popelka je dojemný příběh o milé, krásné dívce, která i přes intriky zlé macechy a sester skončila na královském plese, získala si srdce prince a stala se jeho ženou. Poslední dílo Johanna Strausse mladšího a zároveň jediný jeho balet. Podmanivá hudba "krále valčíku" dodává příběhu jiskřivý šarm, lehkost a vznešenost. Balet Popelka můžete zhlédnout v Severočeském divadle v Ústí nad Labem v neděli 10. března od 15.00. Lístek stojí od 170 do 450 korun.

DĚČÍNSKO

Lezecká neděle s dětmi

Kdy: neděle 10. března od 10.00 do 12.00
Kde: Lezecká stěna, Děčín-Bělá
Za kolik: 50 a 100 korun

Rodiny s dětmi si mohou užít speciální nedělní otvíračku Lezecké stěny v Tělocvičné ulici v Bělé. K dispozici jim bude lezecké vybavení na zapůjčení, pro děti kruhy, gymnastický šátek, tyče na šplh, překážková dráha a boulder. Dospělí zaplatí za vstupenku o padesátikorunu více, zalézt si mohou ale přijít i lidé bez dětí.

Dětský zámecký karneval

Kdy: neděle 10. března od 14.00
Kde: Knihovní sál zámku, Děčín
Za kolik: 60 a 90 korun

Tanečky i soutěže v maskách si užijí nejmenší návštěvníci na Maškarním karnevalu na děčínském zámku. Program zajišťuje Sváťovo dividlo. Dospělí zaplatí za vstupenku 90 korun, děti o 30 korun méně. Vstupenky je doporučeno zarezervovat na webu zámku.