Koncerty skupin Mňága a Žďorp, Mig 21, David Koller, bubenická show z Holandska Adrumaline, lampionový průvod, vzlet balonu, ohňostroj, sportovní klání a závody dračích lodí.

To vše nabídne pátý ročník městských slavnostní Letní lounské vábení, které se konají 15. – 17. srpna.

V bohatém programu si najdou vyžití dospělí a děti. Nově se program slavností přesune i do areálu výstaviště. „V minulých letech se slavnosti kryly s výstavním veletrhem. Letos tomu tak není, a proto bude v prostoru amfiteátru bývalého letního kina umístěna nová Folk a Country scéna. Hlavní hvězdou bude skupina Rangers,“ uvedl Josef Klesal, předseda komise Letního lounského vábení.

Hlavní program začne v pátek 15. srpna na Mírovém náměstí. „Zvláštním hostem pátečního večera je bubenická skupina z Holandska Adrumaline. Vystoupili u nás na druhém ročníku a návštěvníci byli nadšeni,“ láká Josef Klesal.

Dále vystoupí skupina Mňága a Žďorp. Nebude chybět lampionový průvod. Lampiony už ale nebudou zdarma. „Rozhodli jsme, že letos je nebudeme rozdávat. Pokaždé jich mnoho zůstalo ležet v ulicích. Lidé si jej budou moci zakoupit za symbolickou cenu 20 korun,“ upozornil J. Klesal.

V sobotu se návštěvníci mohou těšit na Davida Kollera, Golf a Mig 21. Vyvrcholením programu bude Oslava řeky Ohře. Součástí slavnostní bude také závod dračích lodí. Po oba dva dny budou mít přihlášení závodníci možnost vyzkoušet si tuto disciplínu pod vedením instruktorů. Pořadatelé připravili i řadu doprovodných akcí – sportovní turnaje v házené, baseballu a volejbalu. Otevřen by měl být také po oba dva dny Pivovar Louny.