Vyprodat několikrát po sobě kinosál… Prorazit do kin po celém světě… Právě takové blažené sny mívají slavní hollywoodští producenti, scénáristé a režišéři. A málokdy se jim podaří proměnit smělé plány ve skutečnost. Dvojici kluků ze Žatce, bláznivému duu Brejkdens Bradrs, to nedělá problém. Jejich amatérský snímek Liga nepotřebných, vytvořený jen s partou kamarádů a pro vlastní potěchu, čtyřikrát vyprodal žatecké kino a plno je i v dalších severočeských městěch.

A navíc film v minulých dnech získal oficiálního distributora a míří do biografů po celé republice.

Jsme šťastní, nejde tomu uvěřit, říká Lukáš

„Jsme neskutečně šťastní a pořád tomu nemůžeme uvěřit. Filmeček, který jsme si udělali čistě pro radost v našem volném čase, půjde regulérně do kin v celé České republice, to prostě nemá chybu," směje se Lukáš Šimandl, kameraman snímku a jeden z dvojice Brejkdens Brads.

Amatérský film, bláznivé sci-fi, Liga nepotřebných nejdříve zažil skvělou premiéru v Žatci za účasti několika stovek fanoušků. Pak ještě třikrát vyprodal žatecké kino, uveden byl s úspěchem už také například v Kadani.

Připomeňte si: Rozhovor s autory Ligy nepotřebných

Snímku si všimla také společnost Xtreme Cinemas a rozhodla se ho nabídnout do celostátní distribuce. A zájem je velký, už nyní o snímek, který jeho tvůrci označují jako parodii na americký hit Avengers, projevilo zájem jedenáct kin. A další se hlásí.

„Nejvíc jsme zvědaví na reakce lidí, kteří nás neznají. Náš humor není pro všechny, ale jsme pozitivní. Je to pro nás obrovský úspěch, tohle jsme vůbec nečekali. Mysleli jsme, že ho párkrát promítneme a bude konec. Uvidíme, jak filmeček přijmou lidé jinde než v Žatci a okolí," říká Lukáš.

Do konce ledna se Liga nepotřebných objeví například v Mostě, Klášterci, Teplicích, Postoloprtech, Podbořanech, Slaném nebo v Krupce. Společnost Xtreme Cinemas pak plánuje nasazení do řady dalších kin po celé republice, přichystá pro snímek také propagační kampaň.

Socialismus a sci-fi

Lukáš Šimandl a Josef Petráň, mimo jiné autoři dnes už legendární televizní Žatecké prdy a úspěšní účastníci soutěže Československo má talent, „poslali" bláznivé komiksové sci-fi Liga nepotřebných do žateckého kina loni na podzim. „Natočili jsme komiksovou parodii a´la Avengers. Sci-fi, neskutečné komiksové sci-fi. Film je o bandě hrdinů, kteří se dají dohromady, všichni jsou samozřejmě ze Žatce a natřou to grázlovi, který chce Žatec, a pak i ostatní svět, vyhladit," představuje film Lukáš Šimandl. „Největší grázl, nějaký Thoř, chce nastolit socialismus na celém světě. Má kladivo a snaží se najít srp. Žatec je ale proti. Socialismus a sci-fi, myslím, že je to zajímavá podívaná," zve další fanoušky na bláznivý počin Josef Petráň.

A i když snímek teprve proráží do kin, duo Brejkdens Bradrs už čelí náporu fanoušků. Co bude jejich další počin, na co se mohou těšit? „Fanoušci nás tlačí, ať uděláme dvojku, ale nasadili jsme si laťku moc vysoko, tak asi rovnou uděláme trojku," říkají s humorem pro ně tak typickým Šimandl s Petráněm.

Zdroj: Youtube