Divákům se představí celkem pět amatérských divadel. Kompletní program přehlídky:

pátek 12. března

– 17.00 Bohumil Hrabal: Příliš hlučná samota. Divadlo Zdrhovadlo Klášterec. Autorská adaptace vrcholného díla moderní české literatury. V jediné roli pracovníka Sběrných surovin v Libni, bývalého vzpěrače, skokana o tyči a ragbisty Jindřicha Peukerta zvaného Hanťa se představí Jan Milota.

– 20.00 Ray Cooney: Rodina je základ státu. Terezínské Malé Amatérské Divadlo. Komedie odehrávající se v londýnské nemocnici, kde jeden nemanželský syn odstartuje řadu zmatků a nedorozumění, která ohrozí nejen spořádaný chod nemocnice, ale obrátí naruby i poklidný život místních lékařů.

sobota 13. března

– 11.00 Patrick Marble: Na dotek. Divadlo Exil Pardubice. Romantická komedie, která se nějak zvrtla.“ Lehce šokující hra o milostných vztazích v dnešním světě, možná trochu extrémních, ale rozhodně ze života. Hra plná erotiky, emocí a vášní. Mládeži do 15 let nevhodné.

– 15.00 A. N. Ostrovskij: Kdo hledá, najde aneb Balzamínova ženitba. Hynkovo hravé divadlo Litoměřice. Komedie ruského klasika pro všechny, co se ženit chtějí i nechtějí. Chytráků a vykuků, co čekají, až jim štěstí spadne z nebe, je kolem nás pořád dost. Ale když se štěstí unaví, sedne i na kravinec.

– 20.00 K. J.Erben, J. Suchý, F. Havlík: Kytice. Divadelní klub mladých Česká Lípa. Zlatý kolovrat, Svatební košile, Bludička. Erbenovy balady okořeněné humorem Jiřího Suchého a hudebními nápady Ferdinanda Havlíka si od své premiéry roku 1972 získaly již tolik diváckých srdcí, že se semaforská hra stala divadelní klasikou.

Inscenace vybrané odbornou porotou postoupí na národní přehlídku do Děčína, z níž se postupuje na celostátní Jiráskův Hronov. A svého vítěze si samozřejmě zvolí i diváci. Slavnostní vyhodnocení výsledků se koná v neděli 14. března od 11 hodin.

Více o divadelní přehlídce si přečtěte zde.

Zdroj: www.divadlolouny.cz