Na prostranství před divadlem bude pro děti po celé dopoledne připraven doprovodný program, kde se budou moci bavit pohádkami nebo různými soutěžemi. Za zmínku stojí i vystoupení nového ochotnického souboru, který vzniká pod vedením herečky a režisérky Jitky Bibi Marešové, principálky dětského Divadélka Mazec, a pražského režiséra a dramaturga Františka Staňka, Divadélko Mazec Bibi Marešové.

Divadélko Mazec vzniklo v roce 2005 a za tak krátkou dobu si našlo už mnoho fanoušků. Ve spolupráci s hudební skupinou Ventilky dokonce vyprodukovali i dětský pořad nazvaný Dětský den, blechy ven, kde dvě až tři hodiny dětem nabízí tancování, diskotéku, promítání filmů, soutěže nebo zpívání na mikrofon.

Po dvanácté hodině je pak přichystaný bohatý program počínaje promenádním koncertem orchestru Jaroslava Kleina, jenž hraje hlavně pohádkové melodie a dále vystoupí TŠ Luna a soubor mažoretek ze Základní umělecké školy v Lounech, taneční formace Trinity. Ve 14.00 hodin se otevře pokladna a pro případné zájemce začne prodej vstupenek na zářijové a říjnové pořady.

Mezitím se celá slavnost přesune dovnitř Vrchlického divadla, kde si každý může projít celou budovu, a kde Miroslav Blažek zahájí výstavu svých divadelních fotografií. Na závěr dne zahraje veselá teplická skupina Radost, jejichž textové skládanky mohou oslovit jak programové intelektuály, tak děti v předškolním věku. Tato čtveřice pánů dozajista nenechá nikoho v klidu stát.