Vrchlického divadlo slavilo o víkendu 10 let od svého znovuotevření a zároveň se připojilo do prvního ročníku Noci divadel v ČR. A tak není divu, že program v sobotu byl pořádně bohatý.

Na své přišli návštěvníci všech věkových kategorií i milovníci mnoha různých uměleckých žánrů. Mohli si vybrat třeba pohádkové představení plné písniček od Divadla Mazec z Ročova, komentovanou prohlídku výstavy Zdeněk Sýkora ve vybrané společnosti města Loun v GAMLu, dvě činohry nebo večerní koncert Romana Dragouna.

V 16 hodin odehrálo Rádobydivadlo Klapý své sedmisté představení, což byl další důvod k oslavě. Pro sobotní odpoledne si vybrali hru Všechno není košer a mohutný aplaus jim byl sladkou odměnou. V 19 hodin se hledištěm i jevištěm rozezněl potlesk, který byl spojovacím prvkem Noci divadel 2013 a ve stejnou minutu burácel osmdesátkou divadel ve dvaceti čtyřech českých městech.  A to už na jevišti stála andělská konstrukce a MHD ZUŠ Louny se ukázalo před zcela zaplněným hledištěm v premiéře hry Andělé všední i nevšední.

Radost z podařeného představení umocňovala přítomnost spisovatele Michala Viewegha, který se na dramatizaci svého románu přijel osobně podívat.

V půl deváté již kavárnou zazněly první tóny koncertu Romana Dragouna a Vrchlického divadlo svítilo dlouho do Noci divadel. Pět stovek návštěvníků má určitě na co vzpomínat a my se těšíme na další Noc zase za rok.         Milena Nečesaná