Vrchlického divadlo v Lounech připravilo do konce května ještě několik zajímavých akcí.

V červnu ale také nebude o zábavu nouze.

Fanoušci výtečné bluesové hudby si přijdou na své ve středu 26. května, kdy je přichystán koncert mezinárodně uznávaného dua „Beňa & Ptaszek“.

Ľuboš Beňa, hráč na rezofonickou kytaru, a Matěj Ptaszek, osobitý zpěvák a vynikající hráč na foukací harmoniku, vystoupí od 19 hodin v kavárně.

Neopakovatelné country - blues z 20. až 40. let minulého století si nenechte ujít za pouhé stokorunové vstupné v předprodeji (v den koncertu 120 korun).

Černošské blues dua Beňa & Ptaszek

„Každou sezónu se snažíme o dvě hudební linie, a to folkovou, kam v červnu bude patřit Tomáš Klus, a volnou sérii koncertů, kterou bych označil asi jako jazz/ blues/ alternativa/ rock. Právě v jejím rámci vystoupí duo Beňa a Ptaszek,“ prozradil mluvčí Vrchlického divadla v Lounech Jan Vnouček.

Jak dále řekl, bluesové koncerty, které se konají v lounském divadle, jsou většinou oblíbené. Prozradil také, čím ho kapela oslovila. „U nás v divadle zatím nehráli, ale před pár lety jsem je slyšel na jedné vernisáži v Galerii Benedikta Rejta v Lounech, kde mě úplně nadchli. Jejich pokus o tradiční černošské blues je skvělý a kdo miluje blues nebo rock and roll, tak s nimi pozná kořeny této hudby,“ zve Jan Vnouček na koncert.

Loutkové divadlo pro dospělé

Na tento týden je také naplánováno poslední květnové divadelní představení. Hostovat přijede Divadlo Buchty a loutky se hrou Pes Baskervillesský. Nejoriginálnější loutkové divadlo pro dospělé u nás představí příběh známého detektiva Holmese, který opět řeší svůj nejslavnější případ. Detektivní příběh začíná ve čtvrtek 27. května od 19.00. Vstupné je 100 korun v předprodeji, 120 korun v den představení.

V sobotu se vám představí od 13.00 soubory a školy, zabývající se orientálními tanci. Třetí ročník pohárové přehlídky „Belly dance de la Luna“ pořádá Taneční škola Luna Louny. Ta také přichystala 16. června od 18.00 přehlídku všech tanečních disciplín, skupin a věkových kategorií za tento školní rok.

Dětská představení nesmí chybět

V měsíci červnu je poté na programu spousta dětských představení.

Těšit se můžete například na hudební představení Láska nebeskááá v podání dětských zpěváků a tanečníků ZŠ J. A. Komenského v Lounech, na koncert žáků Hudební školy manželů Kleinových i na zajímavý tradiční Letní podvečer s Kvítkem, který si pozve další hosty.

„Jako městské divadlo spolupracujeme se školami a školkami od úplných začátků. Nabídka je bohatá od výtvarné výstavy lounských škol pořádané ZUŠ Louny (Žáci a rodiče městu) přes hudební představení Láska nebeská v podání žáků ZŠ J.A. Komenského a taneční show TŠ Luna až po klasické besídky MŠ Fügnerova, ZŠ Přemyslovců a Gymnázia,“ doplňuje Jan Vnouček.

Přesný rozpis akademií naleznete na webových stránkách www.divadlolouny.cz/pripravujeme.

Vyprodaný písničkář Tomáš Klus

Louny navštíví také mladý písničkář Tomáš Klus, který vystoupí ve středu 9. června. Jeho koncert je již beznadějně vyprodaný.

„Ano, lístky na koncert Tomáše Kluse už jsou vyprodané. Zajímavé je, že vstupenky vykoupili hlavně přespolní, lidé z Prahy, z Mostu, Teplic a podobně,“ přitakává Jan Vnouček z lounského divadla.

Jedinečné Manželské vraždění

Na čtvrtek 17. června se můžete těšit na excelentní tragikomedii Manželské vraždění. „Rád bych také pozval všechny zájemce na poslední divadelní představení v sezóně – Manželské vraždění s Jaroslavem Duškem. Tato tragikomedie je v Praze stále beznadějně vyprodaná, takže na zájezdy moc nejezdí. Ale protože jsme museli na poslední chvíli zrušit naplánované představení Válka Roseových, rozhodli se, že nakonec přeci jen přijedou,“ dodává Jan Vnouček.

V klasické roli manžela, který ztratil paměť a podezřívá manželku, že mu neříká pravdu o jejich minulosti, uvidíte Jaroslava Duška.

26. 5., 19.00: Beňa & Ptaszek
(SK / CZ koncert)
27. 5., 19.00: Pes baskervillesský (divadlo)
29. 5., 13.00: Belly Dance de la Luna (přehlídka tance)
8. 6., 18.00: Láska nebeskááá
(ZŠ J. A. Komenského Louny)
9. 6., 19.00: Tomáš Klus
17. 6., 19.00: Manželské vraždění (Divadlo Na Jezerce)
24. 6., 19.00: Letní podvečer s Kvítkem (vystoupení sborů) aj.