Máte rádi tu slavnostní, předvánoční a svařeným vínem provoněnou adventní náladu? Pak si určitě nenechte ujít Vánoce v muzeu, které se uskuteční v sobotu 15. prosince v Lounech. A jak název napovídá, pořadatelství oblíbené akce se opět chopilo Oblastní muzeum v Lounech.

Mezi desátou a šestnáctou hodinou se mohou příchozí těšit na celou řadu zajímavostí. Část programu se odehraje v horním, část ve spodním dvoře muzea, které jsou od sebe vzdáleny pouhých několik desítek metrů.

Těšit se můžeme například na vystoupení středověké hudby, kejklířů a dokonce alchymisty. Chybět nebude ani pouliční divadlo či ohňová show. Ve tři hodiny se představí Lounský chrámový sbor.

Kdo by rád při této příležitosti pořídil nějakou drobnost pro své blízké nebo přímo pro sebe, rovněž zklamán nebude. Své zboží budou nabízet prodejci keramiky, dřevěných hraček, výrobků z kůže i šperků. Návštěvníci budou moci obdivovat také mnohé šikovné ruce. Přímo na místě mají svůj um předvádět výrobci betlémů, ozdob, perníků, svíček, patchworkových, batikovaných a paličkovaných výrobků, předmětů z keramiky a dřeva. „Zajištěno bude samozřejmě také občerstvení," dodávají organizátoři.

Akce se po několika letech přesouvá zpět do prostor muzea, v poslední době se konala přímo na Mírovém náměstí. Město ale chce poněkud tradičnější pojetí.