KINO SVĚT LOUNY:

13. – 14. 2., 20.00
Sherlock Holmes, akční. Nové dynamické zpracování nejznámějšího díla Sira Arthura Conana Doyla „Sherlock Holmes“ přináší Holmesovi a jeho věrnému partnerovi Watsonovi poslední výzvu. Ukáže se, že Holmesovi bojové schopnosti jsou stejně tak smrtící jako jeho pověstný intelekt. Obojího bude zapotřebí při odhalování smrtelného spiknutí, které by mohlo zničit celou zemi. Legendárního detektiva ztvárnil Robert Downey Jr. a Jude Law září v roli Holmesova věrného kolegy Watsona, doktora a válečného veterána, který je impozantním spojencem Sherlocka Holmese. Rachel McAdams uvidíme v roli Irene Adler, jediné ženy, která získala převahu nad Holmesem a která s detektivem udržuje bouřlivý vztah.

13. 2., 22.00
Ať vejde ten pravý, horor. Netradiční upírský horor se odehrává na ponurém švédském sídlišti. Křehký, úzkostlivý dvanáctiletý chlapec Oskar je pravidelně šikanován svými silnějšími spolužáky, ale nikdy se jim nepostaví. Touha osamoceného chlapce po kamarádovi se podle všeho Oskarovi naplňuje seznámením s Eli, také dvanáctiletou dívkou, která se s otcem přistěhuje do sousedního domu. Bledá, vážná dívenka vychází pouze v noci a zdá se, že jí vůbec nevadí mrazivé teploty. Současně s Eliiným příjezdem se objeví série nevysvětlitelných zmizení a vražd… Film byl natočen podle bestselleru Johna Ajvida Lindqvista.

13. – 14., 2., 15.00
Dešťová víla. Klasická romantická pohádka o dobru a zlu. Živly, které ovládají zemi - Vzduch, Oheň, Země a Voda - provádějí „pravidelnou inspekci“ u lidí. Dešťová víla jde krajem převlečená za chudou ženu. Pozná, že lidé začali myslet hlavně na peníze a vytrácí se mezi nimi dobro a láska. Rozhodne se proto, že jim vezme vodu..

13. – 17. 2., 17.30
Avatar. Avatar před námi otevírá neuvěřitelný svět za hranicemi naší fantazie, svět střetu dvou naprosto odlišných civilizací.

14. 2., 22.00
Krvavý Valentýn 3D, horor. Vinou Toma Hanningera, nezkušeného horníka, bylo v šachtě zavaleno a následně zemřelo pět lidí. Jediný, kdo tuto událost přežil, je Harry Warden, který se od této katastrofy nachází v komatu. Ale pozor! Je to právě on, kdo volá po odplatě! Přesně rok po tragédii, na den svatého Valentýna, ožije a brutálně zavraždí krumpáčem dvacetdva lidí. Nyní, deset let poté, se Tom Hanninger vrací zpět do rodného města.