Na výstavišti v Lounech začíná ve čtvrtek 16. dubna jeden z nejoblíbenější veletrhů - Dům a zahrada. Na své si přijdou zahrádkáři, ale i všichni, kteří staví, rekonstruují nebo chtějí své bydlení vylepšit. Výstava potrvá čtyři dny.

„Veletrh je aktuální přehlídkou novinek z oblasti zahrady, stavby a bydlení. Plocha lounského výstaviště je zcela zaplněna. Návštěvníkům se představí téměř 300 vystavovatelů, kteří budou rozmístěni v osmi pavilonech,“ říká Irena Spilková ze společnosti Diamant Expo, která výstavy pořádá.

Na jarní výstavě se představí desítky nových vystavovatelů. Hlavní expozice v pavilonu A se ujal zahradní architekt, který přiveze velkou kolekci magnolií. Na venkovní ploše se představí firmy prodávající zahradnický materiál a potřeby pro zahrádkáře. Zakoupit tam lze množství keřů, stromků, cibuloviny, okrasné rostliny a mnoho dalšího za veletržní ceny.

Letos poprvé se výstavy zúčastní i národní značka kvality potravin KLASA – ČESKÁ RYBA, zakoupit výrobky s tímto označením mohou lidé v sobotu.

Mediálním partnerem výstavy Dům a zahrada je Žatecký a lounský deník. Po celou dobu výstavy bude Deník na výstavišti přítomen. „V rámci přibližování se k čtenářům bude promo team oslovovat návštěvníky výstaviště a bude s nimi vést anketu. Tu postupně rozšiřujeme po celém kraji a díky ní bychom rádi znali naše čtenáře tak dokonale, abychom pro ně mohli psát na míru. Lidé za námi mohou přijít i s vlastními náměty a nápady na vylepšení,“ říká manažer distribuce Marcel Mihalik.

Výstaviště otevře své brány návštěvníkům 16. dubna v 9 hodin ráno. Po čtyři dny bude otevřeno vždy do 17 hodin. Výstava skončí v neděli.

Kde co najdete?

Pavilon A
Hlavní expozice v pavilonu A se ujal zahradní architekt p. Kastner, který přiveze velkou kolekci magnolii včetně novinky stálezelené, neopadavé, velkokvěté magnolie. Zahradní architekt pan Kastner Vám rád poradí, jak zrealizovat Vaši zahradu. Dále se v pavilonu představí stavební společnosti – Flexi komíny, Staviva Impuls, Střešní okna Langer, Urman,…

Pavilon B
Tradičně specializovaný pavilon na firmy prodávající a distribuující spotřební výrobky.

Pavilon C
Zde se představí například společnost CBS a Houžvíček specializující se na návrhy a výrobu kuchyní a koupelen, Elco prodejce vysavačů. V pavilonu se představí i časopis Receptář, který v letošním roce slaví své 20. Narozeniny.

Pavilon D
Stejně jako u předchozích ročníků obsadí expozice nábytku, vytápění a bytových doplňků. Můžeme se těšit na nabídku nábytku vystavovatelů, jako je Toiva, Adoma Trade, čalouněného nábytku firmy Křesina. Vše, co souvisí s klidným spánkem najdou návštěvníci na stánku společnosti Centrum zdravého spánku, která kromě dřevěného a kovového ložnicového nábytku, lamelových roštů a matrací nabízí i vodní postele. Tradičně se zde představí výrobky firmy ABX, předního výrobce kamen, krbů a krbových vložek, kterou zde zastupuje společnost EisenHammer & synové. Dále se zde představí Krby Pelant prodejce krbových i kachlových kamen.

Pavilon E
Najdete zde širokou nabídku nábytku do kuchyní, koupelen, ložnic, obývacích pokojů, ratanový a proutěný nábytek, to vše zajisté uspokojí i toho nejnáročnějšího návštěvníka. Návštěvník zde nalezne např. společnosti Elben, No. 1 Family, Nábytek Paul, Iktus, Kopa, mB nábytek, i českého výrobce ložního textilu společnost Cimex.

Pavilon F
Uspokojí ty, co teprve staví nebo se na to chystají. Rady ohledně oken a dveří naleznou návštěvníci v expozicích Kůrka, Kerner, G-Inter, Dřevotep Plus. Novinky z oblasti bazénů najdeme na stánku firmy Kontis. Gesiko, Eko Komíny, Tewiko, Termo, Elstap, Krby Vylít, ti všichni Vám pomohou v oblasti vytápění. Určitě neujdou naší pozornosti ani expozice garážových vrat a plotů zastoupených například firmou Lomax.

Pavilon H
Prodejní pavilon

Na venkovní ploše se představí firmy prodávající zahradnický materiál a potřeby pro zahrádkáře. Zakoupit zde lze množství keřů, stromků, cibuloviny, okrasné rostliny, ale i zahradní nábytek, zahradní krby a bazény.