V Žatci se objeví velmi zajímavá a oblíbená pražská kapela Madfinger. Zahraje v úterý 3. dubna v Městském divadle v Žatci.

Vznik kapely se datuje od roku 2001, kdy ji založili absolventi konzervatoře Jaroslava Ježka. Od svých počátků byla spíše jazzově zaměřená. Její zpěvačkou byla až do roku 2009 Markéta Foukalová, která přepustila své místo Martinu Svátkovi, současně také členovi Navigators.

Jeho příchodem do Madfingers, došlo k zásadní změně zvuku a repertoáru kapely. Martin Svátek je totiž fandou rhytm and blues, mimoto je má naposlouchané a skvěle ho cítí a zpívá. Mezi jeho vzory patří Stevie Wonder, s nímž jej pojí i zrakový handicap. Je pravdou, že se mu jeho vzor občas v hlase objeví, ale není to vůbec na škodu.

Mimo Martina Svátka, se kapela skládá z dalších pěti muzikantů, z nichž saxophonista Radek Kašpar a bubeník Ondřej Pomajsl, už v Žatci hráli v roce 2007 s Romanem Dragounem. Další obsazení: David Walter klávesy, Viktor Jerman kytara, Radim Genčev basa.

Hudebníci o sobě tvrdí, že jsou otevřeni různým vlivům, mimo RnB samozřejmě stále jazz, funky i trocha popu. Mohou si to instrumentálně dovolit, většinou jsou to ostřílení muzikanti a absolventi Ježkovy konzervatoře. Vyznačují se přívalem pozitivní energie, kterou kapela, a hlavně Martin Svátek, z podia předává do hlediště. Spoléhají výhradně na vlastní repertoár a zpívají převážně anglicky.

Za svůj hudební život kapela vydala tři desky. Na tom posledním, „Another Chapter“ se pěvecky i autorsky podepsal muž, který změnil Madfinger: Martin Svátek.

jeho příchodem začala opravdu jiná kapitola v knize Madfinger. Je to kapitola velice čtivá a živá. Kapelu na koncertech Martin Svátek jako správný frontman táhne, se rád nechává vyhecovat diváky v sále.

Každopádně uslyšíme v Žatci, muziku, kterou jinde a jinak než na živo nemáme šanci slyšet a vidět a užít si. Má to však vedlejší účinek. Pravděpodobně se vám bude chtít tančit. Přesto či proto je návštěva vystoupení Madfinger v Městském divadle doporučována jako lék na jarní únavu, a za účelem dobytí baterek. A protože Madfinger nejsou omezeni žánrovou škatulkou, jsou vítání všichni od jazzmanů až o popíkáře.

Jiří Navrátil