První účastníci závodu se začali sjíždět již v devět hodin ráno, kdy začala prezentace závodníků. Samotný závod byl odstartován v půl jedenácté. Na trasu, která vedla městem, se vydaly i celé rodiny. „Akce se účastníme každý rok. Stává se to takovou rodinnou tradicí. Počasí bylo krásné a pro děti je to příjemný zážitek,“ řekla v cíli Iveta Mundoková.

Na trať mohli vyrazit závodníci na všem nemotorovém co má kola. Někteří trasu odjeli na kolečkových bruslích. „Protože mám rozbité kolo, jel jsem na kolečkových bruslích. Jelo se mi dobře. Nejvíc se mi líbilo na cyklistickém stadionu,“ řekl Pavel Mundok.

Cyklisté projížděli určenou trasu a zastavili se mimo jiné v jezdeckém klubu, na baseballovém hřišti, u veslařského klubu a dalších zajímavých místech, kde byly připraveny různé ukázky. Nechyběla zastávka v sídle společnosti T-Mobile, kde si zájemci mohli budovu prohlédnout. Některé závodníky trasa zmohla. „Jelo se mi dobře, ale bylo to dlouhý,“ prozradil Pavel Přibyl.

Letošní ročník se díky příznivému počasí povedl. „Letos jedu poprvé, ale jinak už jezdím na kole od čtyř let. Trasa se mi líbila,“ dodal chlapec Jiří Krátký.