Že pivo a krásné dívky patří dohromady, se přesvědčují každoročně ve městě chmele a piva, kde byl v pátek 20. června zahájen další ročník jedinečné soutěže Miss zlatého moku ČR 2008 pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Jiřího Šulce.

Tato soutěž vzešla z podnětu podpořit a pomoci obnovit pomalu odcházející tradici českých produktů a výrobků, jako je český chmel, slad i pivo. V samotné soutěži se bude prezentovat osm dívek z celé ČR.

Finalistky budou zastupovat osm českých pivovarů, které na výrobu svých výrobků používají výhradně české suroviny. A že je o tuto soutěž Pivní miss zájem, svědčí i počet přihlášených dívek - letos to bylo 73 krásek z celé republiky. Odborná porota z nich vybrala osm finalistek a dvě náhradnice. Na základě odborné degustace piv zúčastněných pivovarů si jejich zástupci vybírali z finalistek tu „svoji“ dívku, která bude soutěžit ve finále. Pivovar Louny bude reprezentovat dvaadvacetiletá Iveta Bylíková z Chomutova.

Domácí Žatecký pivovar bude zastupovat Petra Hocková z Ústí nad Labem. K osmi českým finalistkám přibudou v samotné soutěži ještě tři dívky, které nominují pivovary a chmelařské oblasti ze Slovenska, Belgie a Slovinska. „V létě bude pro finalistky Miss zlatého moku připraveno překvapení, loni se např. koupaly v pivu v Pivních lázních v Chodovaru. Letos to asi bude koupel a radovánky ve vodním ráji a ve vodě s chmelovými extraktem, možná i koupel v čokoládě. Chceme dívky překvapit,“ prozradil ředitel soutěže Petr Šimáček.

Finalistky se budou prezentovat při slavnostním Galavečeru Miss zlatého moku, který se uskuteční v žateckém Městském divadle 5. září od 19 hodin. Vítězné dívky se představí 6. září také na hlavním pódiu žatecké Dočesné.