Již 54 dívek se přihlásilo do celostátní soutěže Miss zlatého moku ČR, která se každoročně pořádá v rámci žatecké Dočesné.

„Týdně přibývá dalších tři až pět děvčat. Hlásí se z celé republiky, nechybí například ani Morava – Jihlava, Ostrava, Brno, ale jsou také z Mladé Boleslavi, Liberce, Pelhřimova, Plzně, Ústí nad Labem, Karlových Varů, Mostu, Chomutova a samozřejmě i ze Žatce,“ informoval Antonín Svoboda, který jako umělecký fotograf přihlášky s fotografiemi soutěžících soustřeďuje.

Z celkového počtu přihlášených odborná porota na jaře vybere deset finalistek, které se na soutěž budou připravovat u moře v Tunisku. V samotném klání krásné dívky zastupující pivovary z celé ČR čeká několik změn. „Soutěž jsme rozdělili na dvě části, v té první finalistky zasednou koncem srpna do chmelnic Chmelařského institutu ve Stekníku, aby za přítomnosti zástupců poroty a médií přímo pod chmelovými štoky předvedly, jak zvládají ruční česání chmele na čas. Po jejich představení návštěvníkům na pódiu žatecké Dočesné v sobotu 5. září si je „rozeberou“ příslušné pivovary, v jejichž stáncích pak budou děvčata předvádět před zraky návštěvníků Dočesné správné čepování piva. Za to budou dostávat body pro soutěž Miss sympatie návštěvníků Dočesné,“ sdělil ředitel soutěže Petr Šimáček.

Velký zájem projevují také pivovary, jejichž zástupci si vyberou dívky v pořadí, jak skončí degustační soutěž jejich piva. Samotný Galavečer této netradiční soutěže Miss proběhne v Městském divadle v Žatci v pátek 11. září v rámci bohatého kulturního programu, jehož režii má na starosti Jiří Kopřiva. „Finalistky v divadle předvedou divákům své volné disciplíny a představí se v plavkách. Mezi tím vystoupí řada známých umělců zvučných jmen a skupin, například Gipsy.cz a jednáme s dalšími“ uvedl J. Kopřiva.

Celý večer bude uvádět zkušený „missácký“ moderátor herec Jan Čenský, který pro Deník uvedl: „Do Žatce se na tuto soutěž těším, protože vím, že je raritou. Je jediná na světě a určitě k městu chmele a České republice právem patří, vždyť zde pěstujeme nejlepší chmel, máme nejlepší pivo a nejkrásnější dívky.“

(ms)