„Dobré pivo, děvy hezké“ – to jsou dary země české! V Žatci se rozhodli nezůstat u pouhé rýmovačky a spojili obojí v jednu velkou reprezentativní soutěž o Miss zlatého moku ČR, která je jedinou na světě. Zároveň je oslavou tradičního Žateckého chmele a českého sladu.

Do soutěže se zatím přihlásilo 74 atraktivních uchazeček a denně se hlásí další. Vybráno však nakonec bude do soutěže jen deset krásek, které budou zastupovat deset českých pivovarů.

Letos však prochází tato soutěž zásadními změnami. Tou hlavní novinkou je, že klání krásných dívek se neuskuteční pouze v žateckém městském divadle, jak jsme byli po celé roky zvyklí, ale jednotlivé soutěže proběhnou v několika dnech i na dalších místech.

Tento rok se začne v pátek 4. září dopoledne, kdy se deset finalistek utká na chmelnicích Chmelařského institutu v ručním česání chmele, což je jejich první disciplína. Odpoledne se dívky zúčastní po boku zástupců „svých“ pivovarů tradiční degustaci piv, která v rámci Dočesné probíhá.

Finalistky budou točit pivo u stánků

V sobotu 5. září, v rámci žatecké Dočesné, pak na hlavním pódiu, před žateckou radnicí, bude deset finalistek představeno návštěvníkům chmelových a pivních slavností a zároveň se účastníci Dočesné dozvědí, u kterého stánku která dívka bude čepovat pivo.

A právě návštěvníci pak svými hlasy rozhodnou, která ze soutěžících získá titul Miss sympatie. Tento systém ještě více zviditelní jednotlivé pivovary, které letos projevují o tuto formu prezentace při Miss zlatého moku ČR velký zájem. „Jde o prestižní událost, určitě se spolu s dalšími pivovary z celé ČR tradičně a rádi zúčastníme,“ potvrdil Josef Vejlupek z pivovarů Drinks Union a. s.

„Náš pivovar v této ojedinělé soutěži také nebude chybět,“ uvedl Radek Vincík, obchodní ředitel Žateckého pivovaru a dodal: „Máme za to, že změny v letošním ročníku soutěže budou prospěšné i pro daleko lepší a zdařilou prezentaci pivovarů a jejich výrobků“.

Pivovary, které se umístí na prvních třech místech, mohou na základě sjednaných smluvních podmínek s vítěznými dívkami využívat jejich krásu a půvab při svých akcích a marketingových projektech. Tím bude v podstatě naplněn cíl soutěže - spojení krásy se všemi dalšími pozitivními vlastnostmi, které zdobí pivo.

„Patriotismus a hrdost na naše pivo a chmel to jsou pravé důvody, proč vznikla soutěž Miss zlatého moku. K tomuto ušlechtilému nápoji jsme ještě přidali dívčí krásu a půvab, což ve spojitosti tvoří velké neodolatelné bohatství,“ uvedl za organizátory Petr Šimáček. Celá soutěž pak vyvrcholí v pátek 11. září Galavečerem Miss zlatého moku ČR v žateckém Městském divadle. „ Zde proběhnou poslední dvě disciplíny, promenáda v plavkách a volná disciplína. Součástí bude promítání medailonků finalistek, jak z příprav na celou soutěž, tak ze samotné první její části, která proběhla o Dočesnou,“ říká režisér akce Jiří Kopřiva.

Moderátorem má být Jan Čenský

Kromě novinek při samotné soutěži mají pro letošek organizátoři připraveny i velice známé osobnosti, které by měly Miss zlatého moku České republiky přinést ještě větší zájem veřejnosti. Svoji účast již potvrdilo moderátorské eso „soutěží „Miss“ v podobě Jana Čenského, z populárních osobností by měla vystoupit například skupina Gipsy.cz a další známí zpěváci.

Také soutěžící dívky si přijdou na své. V rámci příprav by se měly zúčastnit týdenního soustředění u moře, zatím to nejpravděpodobněji vypadá na Tunis.

Jiří Vích