Krásné dívky a pivo patří k sobě. To platí zvláště v Žatci, městě chmele a piva, kde odstartoval včera pátý ročník jedinečné soutěže Miss zlatého moku ČR 2009.

Popularita soutěže každým rokem roste. O tom svědčí počet přihlášených dívek. Do letošního ročníku se organizátorům přihlásilo 220 krásných dívek z celé republiky. Do Žatce bylo včera pozváno přes 30 dívek, ze kterých odborná porota vybrala deset finalistek. Zástupci jednotlivých pivovarů si pak vybrali svoji dívku, která je bude reprezentovat v celé soutěži. Jsou to pivovary Březňák, Svijany, Chýše, Regent, Žatec, Krušovice, Bakalář, Hanušovice, Zlatopramen a Suchdolský Jeník. Čtyři pivovary přitom využily možnosti nominovat do soutěže svou vlastní kandidátku.

Hlasovat můžete ZDE!

Domácí pivovar, pivovar Žatec, bude reprezentovat jednadvacetiletá Jana Zajícová ze Žatce.

Finalistky se v průběhu léta seznámí se „svými“ pivovary a budou se učit i správně čepovat pivo a „pilovat“ své volné soutěžní disciplíny.

Letošní ročník přináší řadu změn. „Tou hlavní novinkou je, že klání krásných dívek se neuskuteční pouze v žateckém Městském divadle, ale jednotlivé soutěže proběhnou v několika dnech i na dalších místech,“ prozradil včera ředitel soutěže Petr Šimáček.

Utkání v ručním česání chmele

Soutěžit se začne v pátek 4. září, kdy se deset finalistek utká na chmelnicích Chmelařského institutu ve Stekníku v ručním česání chmele, což je jejich první disciplína. Dívky čeká také degustace piva, kdy každá dívka bude muset poznat „své“ pivo.

Všechny finalistky pak budou v sobotu 6. září představeny návštěvníkům pivních slavnostní žatecké Dočesné. Zároveň se účastníci Dočesné dozvědí, u kterého stánku, která dívka bude čepovat pivo. Novinkou bude hlasování pomocí SMS. To začne 11. srpna a potrvá měsíc. Dívka, která získá nejvíce hlasů, vyhraje titul Miss sympatie.

Galavečer bude 11. září

Celá soutěž pak vyvrcholí v pátek 11. září Galavečerem Miss zlatého moku ČR v žateckém Městském divadle. „V programu vystoupí i naše nejlepší zpěvačka Lucie Bílá. Večer bude moderovat král českých miss Jan Čenský. Korunku nové královně předá loňská vítězka Marcela Vovsová,“ řekl P. Šimáček.

Záštitu nad akcí převzala Jana Vaňhová, hejtmanka Ústeckého kraje, dále senátor Marcel Chládek a žatecký starosta Erich Knoblauch.