Dvanáct atraktivních dívek a stejný počet soutěžících pivovarů se představí v letošním ročníku oblíbené soutěže Miss Zlatého moku, jež probíhá tradičně v Žatci.

Její závěrečný program se rychle blíží. Příští víkend se soutěžící dívky představí zájemcům na Dočesné, v září odjedou na soustředění do arabské Dubaje a 22. října je čeká hlavní vrchol – finálový večer soutěže v Městském divadle v Žatci.

„Soutěž už se dostala do povědomí veřejnosti a i samotné dívky mají čím dál větší zájem o to, aby v ní mohly účinkovat. Letos na jaře se do výběru přihlásilo více než 420 dívek z celé republiky, to je rekordní počet v historii soutěže,“ uvedl včera Jiří Kopřiva, režisér soutěže a autor celého projektu.

Do finálové části soutěže bylo nakonec vybráno dvanáct dívek. Zájemcům se „naživo“ poprvé představí příští týden na žatecké Dočesné. „Budou soutěžit v některých disciplínách a také budou čepovat pivo a nabízet ho lidem ve stáncích svého pivovaru. Kdo z návštěvníků bude chtít, bude moci hned své vyvolené dívce poslat hlas formou SMS,“ řekl ředitel soutěže Petr Šimáček.

Finále bude moderovat Jan Čenský

O hlavní ceně, Miss Zlatého moku 2010, rozhodne porota 22. října při galavečeru v žateckém divadle. „Večer bude moderovat Jan Čenský, v doplňkovém kulturním programu zazpívají například Tereza Černochová nebo Roman Vojtek,“ uvedl Jiří Kopřiva. Vstupenky budou v prodeji v divadle od 10. října, objednávky se přijímají už od 1. října. Dívky během září čeká také atraktivní zájezd do Dubaje, kde se bude odehrávat závěrečné soustředění účastníků soutěže a pořádajícího štábu. „Zájezd do soutěže věnovala cestovní kancelář Eximtour,“ připomněl Petr Šimáček.

Princip zábavné a světově ojedinělé soutěže spočívá v tom, že každá z dívek soutěží nejen za sebe a svou inteligenci a krásu, ale také za jeden z českých pivovarů. Celá soutěž se točí kolem tradice českého pivovarnictví a chmelařství, dívky například závodí v česání chmele, v umění natočit lákavý půllitr a esteticky ho předat hostu, ve volné disciplíně a oblíbené promenádě v plavkách.

Z pivovarů budou letos prostřednictvím dívek v soutěži účinkovat Svijany, Bernard, Žatecký pivovar, Zlatopramen, Poddžbánský pivovar Mutějovice, Březňák, Šerák-Holba, Bakalář Rakovník, Postřižinské pivo Nymburk, Rebel Havlíčkův Brod, Suchdolský Jeník a Chrám chmele a piva Žatec.

Tradičním partnerem soutěže je Žatecký a lounský Deník. Více informací o soutěži i portréty všech dívek a zajímavosti ze zákulisí najdete na adrese www.misszlatehomoku.com a v souvisejících článcích vpravo!

Hlasujte s Deníkem

Náš deník představí fotografie všech soutěžících dívek rovněž v příštím týdnu. Spolu s nimi zveřejníme v tištěném vydání i hlasovací kupon a čtenáři budou moci zpět do redakce poslat hlas pro dívku, která je nejvíc zaujme. Dívka s největším počtem hlasů dostane cenu od redakce a titul Miss Sympatie Deník.

Zároveň stále už nyní probíhá i hlasování na internetu, kde mohou návštěvníci stránek Denik.cz rovněž posílat hlasy dívkám a nejoblíbenější z nich dostane cenu Miss Internet. Hlasovat můžete přímo zde