Vystoupí tam berlínské trio Ensemble Apeliotes se skladbami barokních mistrů. Jméno tria pochází z řecké mytologie – Apeliotes byl bohem východního větru.

Varhaník Armin Thalheim studoval církevní hudbu v Drážďanech a klavír, varhany a cembalo v Lipsku a v Berlíně. Již během studia získal cenu v oboru cembalo na mezinárodní soutěži J. S. Bacha v Lipsku. Na začátku 70. let působil jako kantor při kostele Zionskirche v Berlíně a tuto činnost doplňoval výukou na korepetitorských místech v Berlíně a v Drážďanech. V současné době hraje na cembalo, varhany, clavichord a na kladívkový klavír. Koncertoval po celé Evropě, na Kubě, v Indii a Japonsku. Patří k zakladatelům Akademie pro starou hudbu v Berlíně a je členem Německého institutu pro improvizaci.

Hobojistka Ariane Matzankeová absolvovala hru na hoboj na Akademii umění v Berlíně. Je vítězkou několika hudebních soutěží. Působila v divadle Theatro Giuseppe Verdi v italském Triestu. Druhý hobojista Andreas Wenske studoval na Universitě umění v Berlíně a poté působil u Novobrandenburské filharmonie. Vystupuje také v komorních souborech a tento nástroj vyučuje.

Na programu lounského koncertu je hudba mistrů barokní hudby Albinoniho, Bacha, Buxtehudeho, Loeilleta, Telemanna a Kittela. Římskokatolický kostel svatého Mikuláše v Lounech je výjimečně zdařilé dílo takzvané vladislavské gotiky, které je vyhledávaným cílem mnoha poutníků i uměnímilovných turistů. V roce 1994 byl chrám prohlášen za národní kulturní památku. Začátek koncertu bude v 19 hodin.