První adventní neděle byla v Žatci opět ve znamení tance, soutěží, zpěvu, rozzářených tváří a předvánoční pohody. V kulturním domě Moskva proběhl řetí ročník charitativní akce pro 23 dětských domovů, Fondu ohrožených dětí Klokánku a ústavů sociální péče z Ústeckého, Libereckého a Plzeňského kraje.

Umělecká agentura Gardes ve spolupráci s partnery připravila pro stovky dětí setkání s umělci pod názvem Adventní koncert hvězd. Společnou myšlenkou pořadatelů, umělců i partnerů bylo tancem, zpěvem a soutěžemi zpříjemnit advent dětem, které nemohly být vychovány ve vlastní rodině, a osobám se zdravotním postižením.

Děti se zapojily do výzdoby sálu vlastní tvorbou, na pódiu zpívaly vánoční písně a koledy. Soutěžily s klaunem Fílou, moderátorem Zdeňkem Lukeslem, Martinem Holečkem a také s Miss ČR 2004 Janou Doleželovou.

Děti a zpěvačka v kulturním domě Moskva

Děti a zpěvačka v kulturním domě Moskva.   Foto Milan Liška

Pro mnohé z nich bylo osobní setkání se Sámerem Issou a Adamem Mišíkem nezapomenutelným zážitkem. Dívčí skupina 5Angels, duo Verona a italský zpěvák Andrea Andrei si pozvali děti i na pódium, kde všichni společně zpívali a tančili. Producent a zpěvák Jarek Šimek se během svého vystoupení pohyboval převážně po tanečním parketu a přisedl i k jednomu ze stolů. Vystoupení umělců uzavřela autogramiáda a společné focení. Pro děti bylo připraveno občerstvení, vánoční cukroví a dárky.

Zúčastnily se děti z dětských domovů v Žatci, Mašťově, Litoměřicích, Chomutově, Novém Strašecí, Hoře Svaté Kateřiny, Plané, Tisé, Jablonného v Podještědí, Tuchlova, Krompachu, Kašperských Hor, Dlažkovic, Plesné. Přijeli také hosté z USP Tuchořice Domova bez zámků, PPS Jesenice Domova Krajánek, Fondu ohrožených dětí Klokánek Žatec, FOD Klokánek Ústí nad Labem, FOD Chomutov, FOD Most Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Mosťáček a ZŠ, MŠS, a PrŠ Jesenice.

Děkujeme všem účinkujícím a partnerům za skvělou podporu a vydařenou akci!

Stanislav Stebila