Návštěvníky čeká přes dvacet divadelních představení a účastníci se mohou těšit i na třídenní umělecké semináře. Akce se koná v divadelním sále ZUŠ Floriana Leopolda Gassmanna. Celou akci zaštiťuje svým jménem herec Marek Daniel.

„PřeMostění se skládá ze tří krajských postupových přehlídek Mladá Scéna, Divadelní Piknik Volyně a Šrámkův Písek," vysvětluje organizátor akce Pavel Skála s tím, že v Mostě se již PřeMostění uskuteční popáté. „Ty nejlepší soubory, které vybere odborná porota, se mohou těšit na postup do celostátního kola v Ústí nad Orlicí, Volyně nebo Písku," dodává.

Na festivalu se představí také řada mosteckých souborů. „Doporučuji například představení Malá mořská víla v provedení souboru ZUŠ F. L. Gassmanna, divadelního souboru Stinné stránky, které se koná v neděli 29. března od 11.30 hodin. V neposlední řadě bych rád pozval také na divadlo SoLiTEAtr s inscenací Léčitel, které se odehraje v pátek od 17 hodin," zve organizátor.

Festivalu se zúčastní i profesionální divadla například F. X. Kalby s představením Cela, v hlavních rolích se představí Tomáš Dianiška, Jakub Albrecht a Bára Kubátová, nebo třeba inspirativní představení Šakalí léta.

Od čtvrtka do soboty se konají pro účastníky dva umělecké semináře (herectví a jevištní řeč) které si kladou za hlavní téma Jaká je naše role. Semináře vedou odborní lektoři z DAMU nebo JAMU a budou mít své veřejné výstupy v neděli od 9.00 hodin v základní umělecké škole.