Koncert české rockové legendy, kapely Olympic, avizovaný do Kulturního domu v Dobroměřicích, se dnes večer konat nebude.

Vystoupení bylo už jednou na poslední chvíli odloženo a přesunuto z Loun. Včera, ve čtvrtek 16. dubna po poledni, pořadatel Michal Šimon z produkční agentury Promogalaxy oznámil den před konáním koncertu, že akci ruší. Podle informací Deníku od lidí v předprodejích vybral vstupné, ale nezaplatil ani za pronájem sálu, ani kapele zálohu za vystoupení.

Původně se měl koncert konat 30. března v Domě kultury v Lounech. Tehdy, v den koncertu, pořadatel informoval o zrušení kvůli údajným technickým problémům. Novým termínem byl stanoven pátek 17. dubna v KD Dobroměřice. Včera po poledni však i tento náhradní termín pořadatel zrušil a s ním i celý nepovedený koncert.

„Z mé strany došlo k porušení smluvních podmínek se skupinou Olympic. Peníze za vstupenky budu vracet fanouškům v plné výši. Nebude to ale hned během jednoho či dvou dnů, prosím lidi o trpělivost,“ uvedl Michal Šimon. Peníze za lístky nebudou vraceny ani na prodejních místech, kde si je fanoušci v předprodeji zakoupili. Lidé se mají hlásit přímo u pořadatele buď e–mailem na simon-agency@seznam.cz nebo na telefonu 723 364 100.

Z jeho strany přitom nejde o jediný zrušený koncert. V rámci České republiky měl stejný pořadatel podobné problémy i na jiných místech.

Ve dvou případech znovu se skupinou Olympic, v jednom s vystoupením zpěvačky Heleny Vondráčkové.

Stejný pořadatel jako v Lounech připravoval koncerty skupiny Olympic také na východě republiky a pak je náhle zrušil. Na webových stránkách kapely se fanoušci mohou dozvědět, že byly zrušeny koncerty v Náchodě (19. 4.) a v Šumperku (22. 4).

Vybral a nezaplatil

„Pan Šimon nám nezaplatil plánovaná vystoupení. Neuhradil ani pronájem sálů, kde se měly koncerty odehrát. Přitom ale vybral vstupné. Velmi nás takové jednání mrzí hlavně vůči fanouškům, ale poškozuje to bohužel i naše jméno jako kapely. Celou věc postupujeme právnímu zástupci, který bude kauzu dál řešit,“ uvedla včera na dotaz Deníku Dagmar Durecová, manažerka skupiny Olympic.

Michal Šimon stojí také za pořádáním koncertu Heleny Vondráčkové, který měl proběhnout v pondělí 20. dubna v Havlíčkově Brodě; koncert byl také ze strany pořadatele zrušen, přesněji odložen na pozdější, zatím neurčený termín. V tomto případě ale Šimon neměl ještě uzavřenou smlouvu s agenturou MM Praha, která Helenu Vondráčkovou zastupuje.

„Pan Šimon za námi přišel, že by chtěl uspořádat koncert. Neuzavřeli jsme s ním ale smlouvu, protože pak přišel se žádostí, zda bychom koncert nepřesunuli na pozdější termín, kvůli tomu, že nestíhá propagaci. Jelikož se choval dosud seriozně, vyhověli jsme mu,“ uvedl pro Deník Martin Michal, manžel Heleny Vondráčkové a majitel agentury.