V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Opočně u Loun se v sobotu 7. prosince konal adventní koncert, organizovaný ve spolupráci s Památníkem Lidice. Přijela i početná skupina lidických žen a dětí. I když ve stejném termínu probíhal již od rána na Novém Hradě v nedalekém Jimlíně také adventní program, kostel byl v očekávání skvělého hudebního zážitku návštěvníky téměř přeplněný.

Návštěvníci vyslechli vánoční písně v podání známé sopranistky Pavlíny Senič doprovázené Karlem Vencourem na trubku a s Marcelem Javorčekem u varhan. Na toto již v Opočně téměř domovské trio navázaly pěvecké sbory DPS Camerata a Žatecký příležitostný sbor. Jejich podání písně Bim Bam nadchlo Pavlínu Senič natolik, že je požádala o zopakování a píseň tak ukončila krásný koncert a navodila tu správnou vánoční atmosféru pro další program na návsi před kostelem.

Po dalším programu trubky Karla Vencoura a obou sborů na vánoční téma byl slavnostně rozsvícen vánoční strom. Spokojení posluchači se poté mohli občerstvit výbornými klobáskami nebo horkými nápoji a kdo chtěl, mohl sejít k parku a sledovat ohňostroj.

Milouš Červencl