Během tří hodin si prohlédlo elektrárnu 120 dospělých a 86 dětí, což byl během sedmiletého konání této akce rekordní počet návštěvníků, hlavně těch nejmenších. Na prohlídku elektrárny se během tří hodin vydalo sedm skupin. Ta nejpočetnější měla 27 dospělých a 12 dětí.

Ne všechny děti se ovšem vydaly s rodiči za taji elektrárenského provozu. Ti úplně nejmenší se nechali unést balónkovou show Divadla VeTři, která byla kombinací pohádek, soutěží a taneční zábavy v podání Šimona Pečenky a Michaely Markové. Ve dvou vystoupeních pak předvedl své umění Pavel Votápka, mistr světa v ovládání biče.

Tentokrát to zkusili trochu jinak

„Letos jsme nechali naše hasiče s ukázkou jejich techniku odpočinout a sáhli po inovaci. Napadlo nás, obrátit se na Divadlo VeTři, které je naším počeradským sousedem,“ řekl Jiří Šinágl, ředitel Elektrárny Počerady. Jak dodal, Skupina ČEZ chce být všude tam, kde působí, dobrým sousedem. To ze strany Elektrárny Počerady v daném regionu mimo jiné obnáší nejen podporu nejrůznějších sociálních, kulturních a sportovních projektů v regionu, ale i alespoň jednou v roce ukázat veřejnosti, jak to v elektrárně vypadá. „Za sedm let se den otevřených dveří stal již tradicí a

pokud to půjde, budeme v ní pokračovat i nadále,“ konstatoval ředitel Šinágl.

„Všechny návštěvníky jsme provedli areálem elektrárny a seznámili je s technologií. Odpovídali jsme na dotazy například k odsíření,“ uvedl Miroslav Kryl, vedoucí oddělení řízení směnového provozu. „Líbilo se nám tu, doprovodný program pro děti byl moc fajn. Vlastně kvůli němu jsme sem se synem Adamem přijeli, neboť elektrárnu jsme si prohlédli během dne otevřených dveří už vloni,“ řekli manželé Pavlína a Peter Broďániovi z Loun.

Vzpomínat přijeli lidé, kteří elektrárnu stavěli

Také další návštěvníci nešetřili chválou. Byli mezi nimi i bývalí pracovníci elektrárny nebo i lidé, kteří ji stavěli. „Jako betonář jsem stavěl všechny chladící věže, letos poprvé jsem si přijel prohlédnout elektrárnu zevnitř,“ usmál se Miloslav Blábolil z Loun. To Milan Švik z nedalekého Výškova v ní strávil od roku 1966 podstatnou část svého života jako parťák izolatérů.

Přijel se podívat také Květoslav Grunt z Peruce, který Elektrárnu Počerady v 60. letech minulého století stavěl a nyní vzal na prohlídku dceru Věru Hořčičkovou a vnuky Václava s Vojtěchem.