Letošní Postoloprtské slavnosti, v pořadí páté, měly podtitul Součkovy příhody ze XVII. století. Příhody pana Součka se prolínaly celým programem, jehož hlavní část probíhala v zámecké zahradě.

Pro návštěvníky bylo už dopoledne na Mírovém náměstí připraveno tržiště s dobovými drobnostmi, občerstvením i zcela současným zbožím. Ke slavnostem se i letos připojily také České dráhy, které na postoloprtském nádraží potěšily milovníky železnice. Přímo u peronu byla například vystavena drezína se sněhovou frézou a pluhem nebo speciální jídelní vůz v plné pohotovosti. Na místě se činili také hasiči, kteří předváděli zájemcům, jak probíhají reálné a velmi nelehké zásahy.

Hlavní program u zámku

Ve dvě hodiny po poledni prošel průvod ulicemi města. Hlavní program celých slavností se ale odbýval v zámecké zahradě v těsné blízkosti postoloprtského centrálního náměstí. Tentokrát nezklamalo ani počasí, vhod proto přišlo posezení ve stínu stromů s nějakým občerstvením, které se nabízelo doslova na každém kroku. Spokojeni mohli být milovníci piva, grilovaných lahůdek i méně obvyklých sladkých pochoutek.

Na vedlejším pódiu byla k vidění vystoupení zájmových útvarů Domu dětí a mládeže Postoloprty a tamní základní umělecké školy. Představil se místní harém orientálních tanečnic, taneční skupina Cvrčci z Kryr nebo beat-jazzová kapela z Loun NaPapíře.

Zajímavé šermířské souboje

Hlavním programem provázel Aleš Háma. Příchozí mohli vidět několik šermířských soubojů v podání skupin Vítkovci,
Armatus a Rekruti. Také v zámecké zahradě, stejně jako v ulicích Postoloprt při slavnostním průvodu, předvedli své umění italští praporečníci ze San Gemini a po právu sklidili mohutný potlesk.

Na řadu postupně přišla vystoupení 1. dělostřelecké divize maršála Spilky ze Stráže pod Ralskem, Ignigena - dobová tanečnice z Chotíkova, nebo kapela Hamleti v podání D. Gondíka, A. Hámy, J. Wehrenberga a H. Marzukiho.

Po setmění lidé obdivovali ohňové vystoupení a následnou show s plameny, celý den uzavřel již tradiční ohňostroj.