Zájemci o výlety do přírody i zajímavosti ve svém regionu se budou moci vydat do Německa k pramenům Ohře, nejvýznamnějšího vodního toku v okrese Louny.

Zájezd k pramenům Ohře do německého pohoří Fichtelgebirge (český název se uvádí jako Smrčiny) pořádá destinační agentura Dolní Poohří a informační centrum města Loun. Termínem je 18. duben.

„Zveme všechny turisty a milovníky zajímavých vycházek na zahájení turistické sezony 2015, která je letos věnována 1210. výročí od první písemné zmínky o řece Ohři. Zahájení proběhne v sobotu 18.dubna 2015 u pramene Ohře v německých Smrčinách. Na programu je svěcení pramene českými a německými kněžími a pak krátká tříkilometrová procházka přírodou kolem Ohře, která pod pramenem má jen formu potůčku," uvedla Blanka Tomášková z lounského informačního centra.

Zájemci mohou jet vlastními vozy, nebo i autobusem, který vyjede z Loun v 9.30 h a lze do něj nastoupit i v Postoloprtech, Žatci, Kadani a Klášterci. Jízdenka stojí 100 Kč pro dospělého a 50 pro dítě.