Milovníci dobré zábavy a recese se v sobotu 12. května sjedou do Postoloprt. Koná se tam 5. ročník Postoloprtských slavností aneb Součkovy příhody ze XVII. století. Pro návštěvníky je připraven bohatý kulturní program.

Na vlakovém nádraží bude připravena výstava techniky. Historický průvod vyjde ve 14 hodin od Základní školy v Komenského ulici a bude pokračovat přes Palackého, Žižkovu a Masarykovu ulici na Mírové náměstí. Nebudou chybět doprovodné akce. Na postoloprtském nádraží program začíná v 9 hodin, oslavy budou zaměřeny na 135. výročí provozu na trati Žatec – Obrnice – Duchcov s odbočkou do Mostu.

Cvičný zásah hasičů

V prostorách železniční stanice Postoloprty bude k vidění několik modelových kolejišť v provozu, děti i dospělí budou moci obdivovat motorovou lokomotivu Hektora, která bude návštěvníky vozit po nádraží. Na ploše před skladištěm budou ukázky hasičské techniky a bude proveden cvičný zásah hasičské jednotky při silniční nehodě osobního automobilu a při požáru skladiště.

Slavit se bude i v zámecké zahradě. Po celý den jsou tam připraveny doprovodné akce pro děti. Nejmenší návštěvníci se budou moci svézt na poníkovi nebo si zastřílet z luku a kuše. Hlavní program bude probíhat na Mírovém náměstí. Začne v 10 hodin za účasti hostů a vedení města.

Tržiště, tanečnice, oheň

Bude otevřeno dobové tržiště a své umění předvede Milan Straka se svými dravci. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení dětí ze základní umělecké školy, vystoupení Postoloprtského harému orientálních tanečnic, vyprávění pana Součka, divadlo pro děti, šermíře a kejklíře, ohňovou show a nesmí chybět ani ohňostroj v závěru večera.

Vystoupí také Aleš Háma a Jakub Wehrenberg s hudební skupinou Hamleti, lounská kapela Napapíře a country kapela Limonádový Gin ze Žatce. Dobovou hudbu přiveze chomutovská parta Arkus.