11. ročník motorkářského srazu - Žerotín u Panenského Týnce 10. až 12. srpna 2007

Účast šedesáti pěti motorkářů na prvém ročníku se při jubilejním desátém přehoupl přes rekordní tisícovku. Všech deset ročníků navštívilo již neuvěřitelných 7895 motorkářů z celé České republiky a ze zahraničí. Spanilá jízda účastníků deseti ročníků měřila nasčítaně 650 kilometrů, exhibiční motoshow v ulici Na Sekyře v centru Rakovníka zhlédlo přes dvacet tisíc nadšených diváků.

Na pódiu doslova vždy natřískaného programu se vystřídalo již 76 kapel různých hudebních žánrů. Prostě předchozích deset ročníků motosrazu Rack – reyd stálo za to navštívit a určitě bude spokojený i ten, kdo se zúčastní ročníku jedenáctého v krásném prostředí rekreačního střediska v obci Žerotín u Panenského Týnce, kam se sraz po deseti letech z Rakovníka přesouvá.

Dvanáct motorkářů z rakovnického klubu Astacus již od ledna 2007 skládalo kousek po kousku program pátečního i sobotního dne motosrazu Rack – reyd 11 – a ten určitě žádného návštěvníka nezklame v tom, že Rack – reyd patří mezi nejlepší motorkářské srazy v České republice. Přijeďte se o tom přesvědčit, určitě nebudete litovat.

Program XI. Rack - reydu

Hudební produkce: Na pódiu v Žerotíně u Panenského Týnce vystoupí Vítkovo kvarteto, Cocote Minute, TŐR, Concrete, Bugr, The Cell, Nightwish revival, Longton R´n´R Band, Ozzy Osbourne revival, Sepultura revival, Rammstein memebers club.

Motorkářská produkce: Velkoplošná projekce, XXL strip, lesbien show, motorkářská brzda, kaskadérské exhibice Míry Lisého, tatoo, super soutěže.

Možnosti: Nové, větší prostory, 1500 zastřešených míst, padesát chatek, přírodní koupání.

11. sprna, Spanilá jízda: Startuje ve Slaném dopoledne, projede Řevničovem a pokračuje směrem na Louny a dále do Žerotína.
11. srpna, kaskadérská exhibice: V Lounech na parkovišti před supermarketem Billa mezi 13. a 14. hodinou předvede své kaskadérské umění na motorce desetinásobný mistr Evropy Míra Lisý.

Celý Rack – reyd moderuje Vlasta Korec.

Rack – reyd se premiérově přesouvá na Lounsko

Poprvé po deseti letech se motorkářský sraz Rack – reyd (velmi volně lze přeložit jako rejdění raků) přesouvá mimo město Rakovník, kde má pořádající motoklub Astacus (latinsky rak) i sídlo. Místo rakovnického Tyršova koupaliště se letos bude konat v rekreačním areálu v Žerotíně u Panenského Týnce na Lounsku. Důvody jsou podle pořadatelů především v komunikaci s provozovatelem areálu Tyršova koupaliště firmou Údržba městských komunikací. Ta zcela patří městu Rakovník.

close zoom_in „Každoročně jsme museli před zastupiteli města obhajovat smysl a přínos Rack – reydu pro město i Rakovnicko. Každoročně jsme museli vyvracet nejrůznější nesmyslná obvinění, co se týče například čistoty koupaliště po akci. Nic nám nepomohly ani hygieniky zpracované rozbory vody, které žádné znečištění nepotvrdily. Skoro každoročně jsme jednotlivcům žijícím v okolí koupaliště nabízeli námi placenou dovolenou, která by je zbavila hluku, který podobné hudební produkce doprovází. Město se za nás nikdy jednoznačně nepostavilo. Nikdy neřeklo, že Rack – reyd v Rakovníku chce. Proto jsme se letos rozhodli, že motosraz, kam každoročně přijede tisícovka motorkářů a další tisíce navštíví doprovodný program, přesuneme jinam. Tam, kde nám nikdo nebude házet klacky pod nohy, a kde pochopí, že podobná akce, která má přesah i České republiky, může být pro jejich region přínosem,“ okomentoval důvody přesunu jedenáctého Rack – reydu z Rakovnicka na Lounsko Jaromír Tupý z pořádajícího Astacusu.

Jak se dostat do Žerotína

Cesta z Prahy nebo Slaného: Z Prahy na výpadovku na Slaný a na Louny. Mezi Slaným a Louny (asi v polovině) leží Panenský Týnec, odbočuje se doleva na Žerotín.
Cesta z Loun: Výpadovka na Slaný a Prahu, do Panenského Týnce, odbočuje se doprava na Žerotín.
Cesta z Rakovníka: Na karlovarku do Řevničova, dále do Mšece (výpadovka na Slaný), ve Mšeci odbočit doleva na Srbeč, dále pak na Pozdeň a Hořešovice. Za Hořešovicemi se odbočí doleva na Louny. V Panenském Týnci se odbočí opět doleva na Žerotín.

close zoom_in

Motorkáři se chystají na sraz do Žerotína