Rádobydivadlo Klapý baví diváky již 25 let. K této příležitosti divadlo přichystalo minifestival, který bude hostit Vrchlického divadlo v Lounech. Diváci se mohou těšit na tři představení.

První z nich s názvem Slepice bude uvedeno v úterý 13. září. Slepice je fraškou, i zrcadlem, o zoufalých poměrech v oblastním divadle, kde mladá herečka z nudy a plezíru svede dva muže současně – šéfa činohry, který si v její uválené posteli hojí mindráky stárnoucího seladona a údržbáře, manžela kolegyně Ally, který k ní utíká pro citové osvěžení, romantiku a něhu.

Ve středu 14. září diváky pobaví Taneční hodiny pro pokročilé od Bohumila Hrabala. Celou knihu napsal slavný spisovatel jedinou větou a nechal se přitom inspirovat surrealismem a automatickou metodou. Vložil do ní nejrůznější pocity, vzpomínky a asociace, které vypravěči přicházejí na mysl. Autor hry Václav Nývlt tak stál téměř před neřešitelným úkolem, převést vypravěčský text do divadelní formy.

Minifestival zakončí Romance pro křídlovku. Klasická hra, která hledá odpovědi na životní bilancování a hledání smyslu a jistot, výher i proher života, v milostném příběhu, který se hluboce vryl do paměti, přítomnost smrti jako návratu domů a zároveň živočišná láska, prudké citové vzplanutí – láska největší, protože neuskutečněná. A katarze ve víře, že všechno nějaký smysl mělo. A k nalezení nějakých jistot v životě, který je svým způsobem nejtěžší.

Začátky jsou v 19 hodin.

Zdroj: www.divadlolouny.cz