Na dvě stě stánků, pouťové atrakce i parašitistickou show a hudební festival country skupin nabídne tradiční Řípská pouť od pátku 25. do neděle 27. dubna.

„Možná je to 100. ročník, nejspíš je ale akce ještě starší,“ soudil Josef Tachecí, starosta Krabčic. Tato obec pouť pořádá spolu s Aeorklubem Roudnice nad Labem.

Otevřená scéna na úpatí hory Říp nabídne v pátek 25. dubna od 17.00 hodin koncert skupiny Maršál Bazén, den poté se zde od 11.00 hodin odehraje Paracountry festival. „Jeho součástí je atraktivní vyřazovací parašutistická soutěž. O přestávkách mezi seskoky pak zahrají country kapely. I ty budou mezi sebou soutěžit – ale v hudbě,“ uvedl starosta.

Mezi účinkujícími jsou například Křáp, Pražec či Fousy. Neděle na úpatí Řípu nabídne od 11.00 hodin finále parašutistické soutěže i vystoupení vítězných kapel. Ve 13.00 hodin zde začne koncert Jiřího Schmitzera, od 13.40 hodin vystoupí herečka a zpěvačka Lucie Chlumská a zároveň se odehraje vyhlášení vítězů. Od 14.15 hodin zahrají návštěvníkům pardubičtí pop rockoví Ready Kirken.

(dts)