Do Vánoc zbývá už jen několik dní, přípravy jsou v plném proudu. Milovníci zimních sportů počítají centimetry sněhové přikrývky a ti ostatní už zase vyhlížejí teplejší období roku. Pokud patříte k druhé skupině a zároveň máte rádi letní hudební festivaly, pořadatelé Rock for Churchill pro vás mají milý vánoční dárek. První jména kapel, které v létě přijedou do Vroutku na Podbořansku.

Cena vstupenky: 550 korun

Oblíbený hudební festival se v roce 2014 uskuteční už popatnácté, a to konkrétně 29. a 30. srpna. A i když je to ještě pořádně daleko, už nyní se můžeme těšit na oblíbené kapely. Přijedou Dub Pistols a Dreadzone z Británie a domácí J.A.R. a Visací zámek. První limitovaná řada vstupenek se objevila v předprodeji 9. prosince za 550 korun.

„Rok 2014 je pro nás speciální. Rock for Churchill dostane občanku a my bychom rádi tuto zvláštní událost s návštěvníky pořádně oslavili. Při sestavování programu se trochu ohlížíme přes rameno do historie a rádi bychom přivezli zpět pár nejúspěšnějších kapel z minulých ročníků. To je zrovna případ londýnských Dub Pistols, které návštěvníci zvolili nejoblíbenější kapelou RFCH 2012," říká hlavní organizátor festivalu Kamil Šír.

Uznávané kapely

„Rock for Churchill si nikdy nehrál na hudební škatulky a nejinak tomu bude i v příštím roce. Od anglických Dub Pistols můžeme čekat energický mix elektroniky a karibské muziky podávaný dvěma neúnavnými MCs. Jejich krajané Dreadzone přivezou léty prověřené taneční groovy podpořené sametovým vokálem v Čechách dobře známého zpěváka Earla 16," vypočítal Jaromír Telenský z pořadatelského týmu.

„Tančit se bude bez pochyb i při koncertě funkové party J.A.R., která příští rok oslaví na domácí poměry úctyhodné výročí 25 let. A pokud by měl někdo chuť na trochu divočejší zábavy pod pódiem, jistě se mu ho dostane při koncertu punkových matadorů z Visacího zámku," sdělil J. Telenský. Jak dodal, návštěvníci se mohou opět těšit na nadupaný program hlavního pódia v čele s několika zahraničními headlinery a taneční šapitó, kde se hraje až do svítání.

Čtěte také: Jaký byl Rock for Church(ill) 2013? Podívejte se na fotky!