Ukázat se národu na silvestra v hlavním vysílacím čase České televize a diváky pobavit. To se už pár let daří ústeckému baviči Josefu Aloisovi Náhlovskému díky pořadu Karla Šípa Všechnopárty. „Ani letos to nebude jinak,“ prozradil Alois v rozhovoru.

Počtvrté budete hostem Karla Šípa v silvestrovské Všechnopárty. Co se tam bude dít tentokrát?
Do Všechnopárty s ožehavým tématem „Láska a ženy“ si Karel Šíp pozval osvědčené matadory, kteří o ženských vědí hodně – Františka Ringo Čecha a mě (smích). Přizval i bezvadného Jana Budaře, kterého osobně považuju za jednoho z nejlepších herců u nás. On je naprosto skvělej, je to typ romantického nevinného chlapce. My dva ženských znalí světáci tam do něj „bušíme“ – dáváme mu rady do života.

Byl z vás hodně vyděšený?
Romantik Budař z nás měl voči navrch hlavy (smích). On to všechno ale dokáže skloubit, stmelit a vyjde z toho jako romantickej vítěz. Ta láska by měla být o té romantice, ne o světáctví. A my mu k tomu pěkně připravíme půdu.

Prozradíte i něco ze zákulisí nové Všechnopárty? To, co se odehrálo, ale my, jako diváci, na silvestra v České televizi už neuvidíme?
To my nevíme. Karel Šíp nikdy nezkouší, všichni tam na to jdeme z voleje. A uvidíme, co z toho bude.
Točí se vždycky hodinu a půl a pořad v televizi pak má 55 minut. Viktor Polesný jako režisér (točil před lety v Ústí Páralovu knihu Milenci a vrazi – poznámka autora) má ostré nůžky a některé věci – možná ty, které byly přes míru, půjdou ven. Jsme sice vtipálci, ale vše musí být jen v rámci slušnosti…

To aby se mohly koukat i děti?
No, děti radši ani ne, ale aby všechno bylo v rozumných mezích, nešlo to až ke zdi.

Řekněte – užíváte si hodně své pořady s Karlem Šípem?
Jo, mám je rád, protože Šíp je v tomto geniální. On nehraje sám za sebe, nechá hosty svých pořadů vyniknout. A rád jim třeba i nahraje…

I za cenu toho, že na sebe něco řekne, přizná neznalost, relativně se „ztrapní“?
Přesně tak. Jemu to vůbec nevadí, je v pořadech skvělý partner. Taky proto letos vyhrál obě prestižní televizní ceny Elza – za pořad Všechnopárty i jako moderátor. A vyhraje myslím i TýTý. Sám s ním dělám už šest roků, máme pořady Všechnopartička a Sanatorium – a je to fajn chlap.

Sice má trochu obavy z bulváru…
Ale kdo by se bulváru nebál? To my všichni. Ale myslím si, že i s bulvárem se dá vyjít v pohodě. Není třeba vytvářet nepřátelské nálady. Všichni se musí živit (smích).

Ve Vrchlického divadle v Lounech jste nedávno ve svém pořadu s Karlem Šípem přidávali jedno představení. Je to pro vás obvyklé?
My máme vyprodáno skoro všude. I druhé představení, které jsme přidávali, dopadlo stejně. A kdybychom udělali ještě třetí, věřím, že taky bude vyprodané. Louny – dobrý!

Vybaví se vám i nějaký vtípek či neobvyklý dotaz?
Lidi na nás mají vždycky takový špílce… Řekli nám tam třeba, že vláda České republiky v rámci úsporných opatření slibuje, že v případě klinické smrti bude světlo na konci tunelu vypnutý.(smích). To mě pobavilo, přišlo mi to opravdu dost vtipný!