Tradiční nabídku pobytů na vánoční svátky a na oslavu Silvestra nabízejí letos cestovní kanceláře v okrese Louny. Lidé, kteří nechtějí trávit tyto dny doma, se opět nejvíce ptají po evropských metropolích a po tuzemských chatách. Cestovní kanceláře nabízejí podobné destinace jako v minulých letech. Lidé chtějí svátky trávit buď na horách nebo na zajímavém místě za hranicemi České republiky.

„Zájem je jako každoročně o Londýn, Řím, Paříž a další evropské metropole. Oblíbené je také lyžování v Itálii. Někteří lidé chtějí trávit svátky u moře, tam vede Egypt. Občas někdo zamíří také do exotických destinací, například do Dominikánské republiky či Mexika,“ řekla na dotaz Deníku Marie Hassmanová z Cestovní agentury Hassman Žatec.

V Česku táhnou horské chaty

Z tuzemských destinací jednoznačně vedou horské chaty, lidé chtějí svátky trávit na čistém vzduchu a na sněhu. „O chaty je zájem pořád. Zájemci se ptají na objekty v Čechách, ale i na Slovensku,“ potvrdila Marie Tošovská z Cestovní kanceláře Jarotour Žatec.

Lidé v lounském okrese do cestovních kanceláří prozatím nespěchají. „Zatím se moc ptát nechodí. Myslím, že se trávením svátků začnou zabývat až někdy v říjnu. Čím dříve ale přijdou, tím je výběr samozřejmě větší. To platí hlavně na Silvestra u oblíbených chat, ty už jsou teď z osmdesáti procent plné,“ informovala Marie Hassmanová. Podobné zkušenosti mají i jinde, čekání se nemusí vyplatit. „Lidé hodně čekají na last momenty, ale potom už nebude takový výběr,“ varuje Marie Tošovská.