Opět výtečný zážitek si mohli o uplynulém víkendu odvézt návštěvníci Postoloprt. Konal se tam totiž již sedmý ročník oblíbených historických slavností.

Bohatý program se odvíjel už od dopoledne, kdy bylo otevřeno pouťové tržiště a rozjel se také program na jednom z podií. Hlavní část programu byla soustředěna v zámecké zahradě. Na nádvoří si mohly děti zajezdit na ponících, podívat se nebo si vyzkoušet různá historická řemesla a dovednosti.

Samotné slavnosti započaly již tradičně dvě hodiny po poledni průvodem od základní školy přes město s bubeníky, kejklíři, historickou hudbou a také mažoretkami. Tentokrát se ho zúčastnily i historické traktory, které byly poté na Mírovém náměstí k vidění i se svými mnohem mladšími kolegy.

Po oficiálním zahájení byl na programu výjimečný bod, a to slavnostní vysvěcení vlajky Postoloprt tamním děkanem Rudolfem Preyem.

Celé odpoledne se na hlavní scéně střídali kejklíři, šermíři nebo například dobové tanečnice. O hudbu se starali, jako několik posledních ročníků, členové skupiny Arcus s nefalšovanými historickými nástroji, naopak velmi moderně do programu zasáhlo v podvečer smyčcové ženské trio Nobles. Tři pohledné ženy na své nástroje nadšenému publiku zahrály například ústřední melodie ze známých filmů – Titanic, James Bond, Pulp Fiction a některých dalších.

Diváci zaujatě sledovali mnohé souboje šermířů hned z několika skupin. Velmi zajímavé bylo také vystoupení ironmana Jana „Abu Jafar“ Filipenského, který předvedl například zvedání lidí v zubech, tah dvoutunové dodávky na malíčku, za krk či za ostrý břit. Nechal se také přejet motorkou.

Celá zámecká zahrada byla plná nejrůznějších prodejních stánků, a to především s občerstvením všeho druhu, medovinou, pivem a mnohými specialitami.

Program zakončila ohňová show a ohňostroj.