LOUNSKO

Společenský ples v Peruci

Kdy: pátek 16. února od 20.00
Kde: sál ZD v Peruci
Za kolik: 250 korun

V Peruci se bude v pátek 16. února tančit. Chystá se tam 7. Společenský ples Městyse Peruc. Pánové a dámy se sejdou v sále zemědělského družstva. K tanci a poslechu bude hrát kapela Fajn.

Vypsaná fixa ve Vroutku

Kdy: pátek 16. února od 21.00
Kde: Kulturní dům Vroutek
Za kolik: 425 korun

Kulturní dům ve Vroutku se v pátek 16. února otřese v základech. Chystá se tam společný koncert skupin Vypsaná fixa a Najust. Oblíbená muzika měla původně zaznít ve vrouteckém hudebním klubu Zkušebna, kvůli velkému zájmu fanoušků ale pořadatelé akci přesunuli do prostornějšího sálu. Začíná se ve 21 hodin.

2. Holedečský masopust

Kdy: sobota 17. února od 9.30
Kde: Holedeč
Za kolik: zdarma

Holedeč bude v sobotu 17. února žít masopustem. Hned ráno v 9.30 hodin se sejdou veselé masky u obecního úřadu, v 10.00 vyrazí průvod do ulic. Přichystání zastavení s malým občerstvením bude velmi vítáno. Zábava bude pokračovat odpoledne od 17.00 v sále místního kulturního domu. Hrát bude Cimbalmusic.

Maškarní ples pro děti a dospělé v Lenešicích

Kdy: sobota 17. února od 13.00 a 20.00
Kde: sokolovna, Lenešice
Za kolik: 50/200 korun

Obec Lenešice uspořádá v sobotu 17. února v místní sokolovně maškarní ples. Vlastně dva. Odpoledne od 13.00 proběhne program pro děti s Honzou Popletou. Večer od 20.00 pak bude sál patřit dospělým a kapele Aquarius.

Dětský karneval v Panenském Týnci

Kdy: sobota 17. února od 13.30
Kde: sokolovna, Panenský Týnec
Za kolik: dobrovolné

TJ Sokol Panenský Týnec s podporou vedení městyse zve na dětský karneval. Uskuteční se v sobotu 17. února od 13.30 hodin v panenskotýnecké sokolovně. Omladina se může těšit na bohatý program - hudbu, soutěže o odměny, malování na obličej, fotokoutek a dokonce i na překvapení.

Tak vypadal karneval v Týnci v roce 2017:

Maturitní ples lounského gymnázia

Kdy: sobota 17. února od 19.00
Kde: KD Zastávka, Louny
Za kolik: 350/300 korun

Maturitní ples třídy 4A/4 z gymnázia Václava Hlavatého v Lounech se promění v jedinečný a nezapomenutelný Cirkus Rošambo. Uskuteční se v kulturním domě Zastávka. Připravte se na večer, kde bude každý moment plný překvapení - moderovat bude charismatický Lukefry, kapela Yamaband rozproudí vaše těla rytmickými melodiemi.

Ples fotbalistů v Panenském Týnci

Kdy: sobota 17. února od 20.00
Kde: sokolovna, Panenský Týnec
Za kolik: 200 korun

V sokolovně v Panenském Týnci proběhne Ples fotbalistů. Stane se tak v sobotu 17. února večer. Hrát bude skupina Bokovka, hosté se mohou těšit na bohatou tombolu a občerstvení. Společenský oděv by měl být při vstupu na tuto akci samozřejmostí.

CHOMUTOVSKO

Hala bala galavečer v Kadani

Kdy: pátek 16. února od 19.00
Kde: KD Střelnice, Kadaň
Za kolik: 250/200 korun

V Kadani se na pátek 16. února chystá velká sportovně společenská událost. Proběhne Hala bala galavečer sportovců a talentů města s předáním cen vítězům ankety o nejpopulárnějšího sportovce Kadaně a talentových cen Karla Havlíčka a Josefa Löschnera. Program v Kulturním domě Střelnice nabídne sólové pěvecké vystoupení Ngoc Ha Vu, žákyně ZUŠ K. Slavického, představí se i Taneční centrum Glanc při DDM Šuplík a trenér Jan Müller s Fitness s Mašinou. Hrát bude Tandem Band Milana Dunky a DJ VeeKej. Chybět nebude fotokoutek ani tombola. Moderují Píďan & J-Lo Mour.

Zabijačkové hody a farmářské trhy v Chomutově

Kdy: sobota 17. února od 8.00
Kde: náměstí 1. máje, Chomutov
Za kolik: zdarma

Na náměstí 1. máje v Chomutově se v sobotu 17. února uskuteční farmářské trhy. Doplní je zabijačkové hody. „Nakoupit si budete moci zabijačkové speciality od několika řeznických mistrů, ale také si budete moci dát na místě rovnou i teplou zabijačku. Zapít to bude moci kvalitním pivem a dát si k tomu i něco sladkého,“ lákají pořadatelé. Nebude chybět nabídka pečiva, ovoce a zeleniny, med či mléčné výrobky. Trhy budou otevřené od 8 do 13 hodin.

Masopustní průvod v Místě

Kdy: sobota 17. února od 14.30 hodin
Kde: obec Místo
Za kolik: zdarma

Vyrobte si masky a přijďte se s námi pobavit, společně obnovíme staré tradice. Tak láká obec Místo na svůj masopustní průvod, plánovaný na sobotu 17. února. Masky se sejdou ve 14.30 na návsi, pak vyrazí do ulic s doprovodem kapely Arcus Music. Konečným cílem bude obecní sál, kam by měla společnost dorazit v 16.30 hodin. Tam zahraje cimbálová muzika Alexandra Vrábela a zábava bude pokračovat.

LITOMĚŘICKO

Komorní Úštěcký masopust

Kdy: sobota 17. února od 10.00
Kde: Úštěk
Za kolik: zdarma

V Úštěku proběhne v sobotu 17. února „komorní“ masopust. Návštěvníci se mohou těšit na zabijačkové hody ve dvoře Galerie Úštěk, masopustní obchůzky masek s kapelou po domech v centru města v 11 a 14 hodin, masopustní trojboj a další soutěže pro celé rodiny, létající prase, Sváťovo dividlo v 10 a Divadlo Tety Perly ve 13 hodin v Gotickém dvojčeti, kapelu Pohřební bratrstvo nejen v průvodu, Panoptikum Maxe Fische, dětské dílničky v bývalé Galerie U brány, stánky s masopustními dobrotami a řemesly na vybraných místech. Vítány jsou všechny masky.

Tak bavil masopust v Úštěku před rokem: 

Svatební veletrh ve Vchynicích

Kdy: sobota 17. února od 10.00
Kde: Statek Vchynice
Za kolik: 300 korun

V sobotu 17. února se do Vchynic sjedou především ti, kteří hledají inspiraci pro svůj svatební den. Na Statku Vchynice se totiž uskuteční svatební veletrh. Začne v 10 a skončí v 17 hodin. K dispozici budou ochutnávky nepřeberného množství nejen svatebního cateringu, svatební dekorace, květiny, šperky, své služby nabídnou svatební koordinátoři, fotografové, DJ. To a mnoho dalšího najdou návštěvníci v jeden den na jednom místě. „Objevte nové trendy, okouzlete se námi připravenými ukázkami a najděte to nejlepší pro svůj vlastní svatební příběh,“ láká spolupořádající společnost Fokus Catering.

Městský ohňostroj v Roudnici

Kdy: neděle 18. února od 18.30
Kde: Karlovo náměstí, Roudnice n. L.
Za kolik: zdarma

Obyvatelé Roudnice nad Labem i zájemci z okolí se v neděli 18. února sejdou na Karlově náměstí. Společně si užijí velkolepý městský ohňostroj.

MOSTECKO

Masopustní průvod a taneční masopustní zábava

Kdy: sobota 17. února od 14.00 a od 18.00
Kde: Kulturní dům, Louka u Litvínova
Za kolik: zdarma/200 korun

Maškary se setkají u kulturního domu, kde bude hrát k poslechu flašinet a lidé se mohou těšit na představení žongléra. Poté se vydají v průvodu obcí, kde budou připravená zastavení se stánky s nápoji a masopustními hody. Pro děti v maskách bude připravena odměna. Poté se mohou účastníci přesunout do kulturního domu (vstupné 200 korun), kde proběhne taneční masopustní zábava. K tanci a poslechu zahraje kapela Mini Band, občerstvení bude zajištěno. Masky na zábavě nejsou vyžadovány, vstupenky je možné zakoupit už nyní na obecním úřadě.

Masopustní průvod a maškarní bál pro děti

Kdy: neděle 18. února od 14.00
Kde: Černice, Horní Jiřetín
Za kolik: zdarma

Letošní masopustní průvod začne v Černicích u hospůdky, odkud se maškary ve 14 hodin vydají ke kulturnímu domu. Tam na účastníky bude čekat občerstvení a maškarní bál pro děti. Masky a kostýmy jsou vítány.

TEPLICKO

Ochutnávka jedlého hmyzu

Kdy: sobota 17. února od 9.00 do 16.30
Kde: Botanická zahrada, Teplice
Za kolik: běžné vstupné do zahrady

V Botanické zahradě na návštěvníky čeká velmi netradiční gurmánská příležitost. Crickeaters si pro zájemce totiž ve foyer připraví stánek s jedlým hmyzem. K dispozici budou červi, cvrčci i kobylky na mnoho chutí a způsobů. Ochutnávka a prodej bude probíhat po celý den, případně do vyprodání zásob.

Koncert Hlahol a Sklap

Kdy: sobota 17. února od 20.00
Kde: Hvjezda, Teplice
Za kolik: dle ceníku pořadatele

Kapela Hlahol se v rámci Heffron klub tour 2024 zastaví za fanoušky také v teplickém klubu Hvjezda. Tady vystoupí společně s kapelou Sklap.

ÚSTECKO

Will Eifell & Čtvrt na smrt

Kdy: pátek 16. února od 19.00
Kde: Národní dům, Ústí nad Labem
Za kolik: 190 korun

Will Eifell vystoupí v pátek 16. února od 19.00 v ústeckém Národním domě. Těšit se můžete i na nefolkovou formaci Čtvrt na smrt! Kdo má rád rozcuchaný písničky ze šedého Ústí nad Labem, tak si přijde na své. V plánu je i křest nové desky Willa Eifella. Lístek stojí 190 korun.

Zdroj: Youtube

Průmyslovka bude plesat

Kdy: pátek 16. února od 19.00
Kde: DK Ústí nad Labem

Plesová sezona je na Ústecku v plném proudu a společenská oslava blížících se maturitních zkoušek čeká studenty a studentky Střední průmyslové školy v ústecké Resslově ulici. Ples se uskuteční v ústeckém Domě kultury v pátek 16. února od 19.00.

30. Střekovský ples s Petrou Janů

Kdy: pátek 16. února od 20.00
Kde: Větruše, Ústí nad Labem
Za kolik: 500 korun

Jubilejní 30. ročník tradičního Střekovského plesu proběhne v pátek 16. února od 20.00 na ústecké Větruši. Po celý večer bude k tanci a poslechu hrát orchestr Brass Bombers  a hlavním hostem večera bude Petra Janů. Těšit se můžete také na předtančení, půlnoční překvapení, losování o ceny nebo i na malé pohoštění v ceně vstupenky. Lístek přijde na 500 korun. Vstupenky můžete koupit prostřednictvím online prodeje na www.vstupenkyusti.cz nebo na prodejních místech jakou je Informační středisko města, Dům kultury či Činoherní studio.

Tak bavil 29. Střekovský ples na Větruši loni: 

Ples SKK Koštov

Kdy: sobota 17. února od 20.00
Kde: sál U Kastnerů v Trmicích, Ústecko
Za kolik: 200 korun

Ples SKK Koštov se uskuteční v sobotu 17. února od 20.00 v sále U Kastnerů v Trmicích. K tanci a poslechu bude hrát skupina Roxel Music, těšit se můžete na tombolu a fotokoutek. Škrabošky a benátské masky jsou vítány. Lístek přijde na 200 korun.

Hasičský bál v Chlumci

Kdy: sobota 17. února od 20.00
Kde: KD Chlumec
Za kolik: 200 korun

Hasiči v Chlumci budou tančit. Hasičský bál se tam tam uskuteční v sobotu 17. února od 20.00 v tamním kulturním domě. K tanci a poslechu zahraje skupina Windiband. Lístek přijde na 200 korun.

Dokud nás milenky nerozdělí

Kdy: neděle 18. února od 17.00
Kde: Severočeské divadlo v Ústí nad Labem
Za kolik: 170-450 korun

Severočeské divadlo v Ústí nad Labem láká na komedii Dokud nás milenky nerozdělí. Rosálie a Francis rekapitulují na svatbě dcery Diany svůj dosavadní manželský život. A určitě by se shodli, že mají šťastné manželství, kdyby se ale právě v tento den neprovalilo, že Francis žije dvojí život. Má totiž milenku! A přes nenadálé snahy ukončit svůj románek a zachránit rodinu, vybuchují kolem něj jako miny další milostné aférky. Celá rodina se ocitá v groteskním zmatku a příchod nových postav, pro Francise nejméně žádoucích, spustí kolotoč dalších bláznivých situací. Brilantně napsaná komedie plná zvratů a záměn můžete v ústeckém divadle zhlédnout v neděli 18. února od 17.00. Lístek stojí od 170 do 450 korun.

DĚČÍNSKO

Pivovarský masopust

Kdy: sobota 17. února od 13.00
Kde: Pivovar Kocour, Varnsdorf
Za kolik: zdarma

Další ročník masopustu v restauraci a společenském sále varnsdorfského pivovaru. Návštěvníci se mohou těšit na pivní hody silných a ochucených piv nejen z Kocoura, masopustní hody od místních řezníků i řezníků ze sousedního Německa, soutěž o nejlepší masky či vystoupení dětí z místní mateřské školy a ZUŠ Varnsdorf. Hudební doprovod zajistí kapely Lužanka, Malvas, Broky Fantiška Kanečky a hlavně Hairy Groupies.

Připomeňte si masopust v pivovaru Kocour před rokem: 

Rybnišťský masopust

Kdy: sobota 17. února od 13.30
Kde: Rybniště
Za kolik: zdarma

Do masopustního průvodu obcí mohou lidé vyrazit v Rybništi. Sraz a rej masek proběhne v parku, následně účastníky v průvodu obcí čekají zábavná zastavení s občerstvením. Hudební doprovod obstará kapela Máňa Trio, v kulturním domě všechny pak čeká závěrečné maškarní rejdění.