Slavnosti stepí

Kdy: sobota 18. května od 10.00
Kde: Raná
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Tradiční slavnosti stepí opět proběhnou na vrchu Raná. Připraven je bohatý program. Ukázky odchytu ptáků, povídání o lese a jeho obyvatelích, pozorování syslů, minerály a šelmy Českého středohoří, představení kopců v okolí Rané, poznávání rostlin a mnoho dalších aktivit. Můžete se zúčastnit také exkurze za účasti botanika a zoologa. Zahraje kapela Zfleku, stánkový prodej. Prezentace leteckých modelářů, výstava ovčích plemen, stříhání ovcí, ukázky ovládání stáda pomocí ovčáckých psů. Z Loun, Dobroměřic a Lenešic je zajištěna kyvadlová doprava.

Muzejní noc v Žatci

Kdy: pátek 17. května od 17.00
Kde: Muzeum Žatec, Křížova vila, Stará papírna
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: V Křížově vile proběhne vernisáž výstavy Hudební scéna v Žatci, která přiblíží historii mnoha kapel, které ve městě chmele působily a působí. Zazpívá Žatecký příležitostní sbor. V hlavní budově zahrají Průvan, Aquarius, Lochness, Stolní společnost a další. Ve Staré papírně je k vidění výstava Pes, věrný přítel člověka.

Mistrovství Ústeckého kraje v orbě

Kdy: sobota 18. května od 10.00
Kde: pozemky podbořanské střední školy (za Logitem)
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Oblíbená akce, při které soutěží oráči z celého regionu.

IZZY Rock - Taneční zábava na podbořanském koupališti

Kdy: sobota 18. května od 17.00
Kde: koupaliště Podbořany
Za kolik: vstup volný
Proč přijít: Informační centrum města Podbořany Vás srdečně zve na taneční zábavu na Městském koupališti, k tanci a poslechu hraje kapela IZZY.

2. ročník podbořanského běhu S létem o závod

Kdy: sobota 18. května od 8.30
Kde: koupaliště Podbořany
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Informační centrum Podbořany pořádá pod záštitou starosty města Podbořany Radka Reindla 2. ročník závodu v běhu S létem o závod.

Květnová farmářská slavnost v Žatci

Kdy: sobota 18. května od 8.00
Kde: náměstí Svobody, Žatec
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Oblíbené farmářské trhy. Ke koupi bude pečivo, ovoce, zelenina, koření, uzeniny, sýry a mnoho a mnoho dalšího.

Novohradská pouť

Kdy: sobota 18. a neděle 19. května od 10.00
Kde: Zámek Nový Hrad
Za kolik: dobrovolné vstupné
Proč přijít: Tradiční květnová pouť na Novém Hradě. Těšit se můžete na dobové tržiště, historickou hudbu, historický šerm, sokolníka, pouťové atrakce a spoustu dalšího.

Rock fest Lužerady

Kdy: sobota 18. května od 18.00
Kde: KD Na Rozcestí, Dobroměřice
Za kolik: 400 korun
Proč přijít: Představí se šest kapel včetně dětské kapely The Boomberries ze ZUŠ Louny a to si nemůžete nechat ujít. Celý festival zahájí lounská kapela GOLF a ukončí Alkehol Revival.

Autosalon Louny, Rodina a volný čas

Kdy: pátek 17. až neděle 19. května od 9.00
Kde: lounské výstaviště
Za kolik: 60 korun, snížené 40 korun
Proč přijít: Dvacátý šestý ročník výstavy osobních, užitkových, obytných vozů, přívěsů a karavanů. Motoristický fanoušek bude moci obdivovat osobní a užitkové vozy, čtyřkolky, motorky, obytné vozy a karavany. Řada vystavovatelů představí své novinky. Výstava Rodina a volný čas nabízí sportovní módu a výživu, zdravý životní styl, dětské a kojenecké potřeby. V rámci výstavy Řemesla a kreativita najdete na výstavišti v Lounech řemeslné dílny, užitou keramiku, vybavení pro řemeslníky, výrobky ze dřeva či textilu.

Farmářské trhy v Lounech

Kdy: sobota 18. května od 8.00
Kde: Mírové náměstí v Lounech
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Oblíbené trhy. Zakoupíte pečivo, ovoce, zelenina, koření, uzeniny, sýry a mnoho a mnoho dalšího.