ŽATEC - Lyrickou komedii odehrávající se před osmdesáti lety v marseillském přístavu uvidí zítra diváci Městského divadla Žatec od 19.30 hodin.

Marius a Fanny, jak se hra jmenuje, od Marcela Pagnola vznikla spojením dvou her – Malajský šíp a Fanny. Strhující něžný příběh dvou mladých francouzů o romantické touze a jejím naplnění. Ve hře se objevuje plejáda skvělých herců. Filip Tomsa, Ladislav Mrkvička, Ota Jirák, Žaneta Filipková a další.

Něžný příběh první lásky a romantické touhy po dálkách. Šťavnatými postavami laskavého francouzského autora se na pražských scénách představili např. Eduard Kohout, Olga Scheinpflugová, Hugo Haas nebo Jaroslav Marvan.

Filip Tomsa, hlavní hrdina, (1984) je rodák z Mladé Boleslavi, žil až do svých patnácti let s rodiči a sestrou v rodinném domku v Bezně. Po složení talentových zkoušek na konzervatoř odešel studovat do Prahy.

Filip Tomsa se objevil i na televizní obrazovce - v inscenacích Adam a Eva 2001 (režie Patrik Hartl), O víle Arnoštce (režie Dušan Klein), Vůně vanilky (režie Jiří Strach), Dědictví slečny Inocencie, Slečna Julie (obě režie Jiří Krejčík) a také v televizních seriálech, Příkopy, Dobrá čtvrť (režie Karel Smyczek), Poslední sezóna (Patrik Krol režie Hynek Bočan) a Ordinace v růžové zahradě (Filip režie Ján Sebechlebský).