Nová filmová pohádka Tři bratři z dílny otce a syna Svěrákových a s hudbou Jaroslava Uhlíře slaví velký úspěch a i navzdory jindy ospalým letním dnům a probíhajícím prázdninám táhne diváky do kin.

Velký zájem se týká také diváků v Lounech, kde se film promítá od 14. srpna, kdy proběhla i celostátní premiéra. Snímek ve městě nabízí Kino Svět. Původně měl běžet jen zhruba týden, ale velký zájem návštěvníků si vyžádal dodatečné zařazení dalších představení, aby se na všechny dostalo.

Film se tedy nyní v Lounech bude promítat až do 28. srpna. Představení začíná každý den v 15 hodin.

„O premiérovém víkendu od čtvrtka do neděle jsme uvedli čtyři představení této pohádky, na něž přišlo celkem 532 diváků. Máme v kině 155 sedaček, takže představení byla téměř vyprodána. Celková návštěvnost za tento víkend byla přibližně o 30% větší, než je obvyklý průměr," uvedla na dotaz Deníku Hana Maršálová, produkční z Kina Svět Louny. „Pro velký zájem diváků jsme se tedy rozhodli přidat několik dalších představení. Nyní budeme film Tři bratři hrát až do čtvrtka 28. srpna," dodala.

Zatím letošní divácky nejúspěšnější film

V celé ČR zhlédlo za premiérový víkend pohádku Tři bratři 122 tisíc diváků a tržby v kinech činily 15,4 milionu korun, uvedla Unie filmových distributorů. V letošním roce je to podle této statistiky zatím divácky nejúspěšnější film. A loni měla o premiérovém víkendu více návštěvníků pouze komedie Babovřesky od Zdeňka Trošky. Tehdy přišlo do kin 140 tisíc diváků.

Novou pohádku Tři bratři napsal Zdeněk Svěrák a režíroval ji jeho syn Jan Svěrák. Ten se narodil v Žatci, zatímco jeho otec v mládí v tomto městě vyučoval na gymnáziu češtinu. Hudbu k filmu složil Jaroslav Uhlíř, Zdeněk Svěrák zajistil texty. Dalším tvůrcem hudby byl i Michal Novinski.

Velké popularitě se film těší nepochybně i díky představitelům hlavních rolí. Tomáš Klus a Vojtěch Dyk jsou hereckými i hudebními idoly současné mladé generace.

Pohádka Tři bratři se přitom natáčela i v severních Čechách – v oblasti Sněžníku na kopcích v pěkné přírodě u Děčína. Vznikla tam například scéna příjezdu bratrů na koních k zámku Šípkové Růženky. Natáčelo se tam přesně před rokem – v závěru srpna 2013. Pečlivá a poctivá práce se všem členům štábu vyplatila, což po dvanácti měsících dokazují vyprodaná kina a přidávaná představení v celé ČR.