Přípravy celoměstských slavností Letní lounské vábení, které se uskuteční příští léto ve dvanáctém ročníku, začaly. Už je dokonce znám i přesný termín, s kterým byli v minulých dnech seznámeni lounští radní. Bude to 14. a 15. srpna.

Vábení nabízí tradičně bohatý program – od hudebních produkcí přes sportovní turnaje, kulturní akce, až například po výlety turistů. Každoročně láká tisíce návštěvníků. Přesný počet se nedá určit, protože vstupné se neplatí a lidé se mohou zadarmo podívat třeba i na večerní koncerty nejslavnějších českých kapel. Loni to byla například Mňága a Žďorp, v předchozích letech na scéně na Mírovém náměstí zahráli například Kryštof, Chinaski, vystoupil Václav Neckář a řada dalších.

close Zpěvák Monkey Business Matěj Ruppert zoom_in Hvězdnou historii by mohla příští rok doplnit další známá jména – Ewa Farna a Monkey Business s Matějem Ruppertem a Romanem Holým. S agenturami, které je zastupují, aktuálně město komunikuje. Už bylo dokonce schváleno uzavření smluv!

Jednání začala na první pohled brzy, akce se uskuteční až za deset měsíců. „Když ale budeme čekat jako v minulých letech až na jaro, kapely už mají většinou program nasmlouvaný," vysvětlil Radovan Šabata, starosta města. Vždy se totiž čekalo na kompletní rozpočet akce, kterou značnou měrou podporují sponzoři. Nyní město část peněz předpřipravilo, právě aby mohlo včas zajistit atraktivní program.

Letošní 11. Letní lounské vábení stálo celkem 1,37 milionu korun. Město uvolnilo zhruba polovinu. „Celkové příjmy z letošního ročníku činily 1,4 milionu korun. Akce skončila v plusu 42 tisíc korun," dodala Lenka Rubešová z lounské radnice.