Ve znamení změn, ale i známých hudebních jmen se ponese 6. ročník městských slavnostní Letní lounské vábení.

Hlavní změnou je, že letošní ročník se koná o týden dříve než obvykle, tedy 14. – 16. srpna. „Museli jsme termín posunout o týden dříve a to z toho důvodu, že třetí víkend v srpnu se koná na výstavišti veletrh Dům 2009. Chceme opět využít letní amfiteátr na výstavišti, a to by bylo v původním termínu nemožné,“ vysvětlila tajemnice městského úřadu Renáta Čapková.

Komise Letního lounského vábení připravuje již několik týdnů program. Hlavní hudební hvězdou by měla být kapela Chinaski. „V pátek vystoupí Lenka Dusilová a Vladimír Mišík. Návštěvníci se mohou těšit také na kapely Děda Mládek Illegal Band či německou hudební skupinu On Air. Slavnosti budou obohaceny také o sportovní a doprovodný program. Na výstavišti například Kynologický klub Louny uspořádá výstavu voříšků a psů bez průkazu původu,“ uvedla R. Čapková.

Rocková scéna se stěhuje na jiné místo. „Původní záměr byl přestěhovat rockovou scénu do zahrady za kostel Československé církve husitské, nepodařilo se nám ale dojednat podmínky s majitelem pozemku. Scéna bude proto umístěna v ulici Na Valích, zázemí pro hudebníky pak bude ve Vrchlického divadle,“ dodala R. Čapková.

Letní lounské vábení je ojedinělou slavností kultury a sportu. Popularita slavností každým rokem roste, navštěvuje je několik tisíc účastníků z Loun, ale přijíždějí i ze vzdálenějšího okolí.

Podívejte se na stručné reportáže a fotogalerie z loňského ročníku slavností - z pátku a soboty.