Letní lounské vábení, oblíbené celoměstské slavnosti v Lounech, letos čeká kulatý 10. ročník. A už je dokonce znám i termín, v kterém proběhne. „Bude to od 16. do 18. srpna," prozradila Renáta Čapková, tajemnice městského úřadu.

Přidala i dobrou zprávu, týkající se posledních slavností. „Při devátém ročníku bylo z vybraných prostředků uspořeno 58 tisíc korun. Celkem se utratil milion a sedmdesát tisíc korun," shrnula tajemnice. Město dalo ze své pokladny 300 tisíc, jako každoročně. „Velké poděkování patří sponzorům a přispěvatelům, bez kterých bychom nemohli Vábení vůbec v této formě pořádat," dodala R. Čapková.

Mírný přebytek je dobrou zprávou hlavně proto, že před rokem bylo konání slavností vážně ohroženo. A to právě kvůli financím. Město se tehdy obávalo, že sponzoři kvůli hospodářské recesi omezí své příspěvky a program nebude z čeho zaplatit. Uvažovalo se dokonce o zrušení některých částí Vábení, ve hře bylo i kompletní zrušení rockové scény. To se ale naštěstí nestalo, byla naopak přesunuta do restaurace Stromovka, kde slavila nebývalý úspěch.