Koncerty známých kapel, sportovní klání, zábavné programy pro děti i oblíbené závody dračích lodí. To je jen část toho, co od pátku 15. srpna viděli v Lounech návštěvníci Letního lounského vábení. Letošní jedenáctý ročník slavností jich opět přilákal tisíce.

Pátek se nesl především ve znamení hudby. Na hlavní scéně na Mírovém náměstí se představila například formace Supergroup CZ s Kamilem Střihavkou, Michalem Pavlíčkem, Romanem Dragounem a dalšími skvělými hudebníky. Na rockové scéně u Vrchlického divadla zase potěšil Phil Shoenfelt nebo Milan Schelinger. Večer se pak tisícihlavý dav vydal průvodem s lampiony k řece Ohři, aby zhlédl slavnostní ohňostroj.

Fotogalerii z pátečního programu najdete zde!

Ohňostroj se letos poprvé konal u mostu VeslařůNa sobotu se pilně připravovaly hlavně posádky dračích lodí, které brázdily řeku Ohři prakticky celý den. Početné publikum týmy mocně povzbuzovalo a sledovalo úctyhodné sportovní výkony. Na sousedním výstavišti pro změnu Divadlo Mazec připravilo zábavný program pro děti a vedlejší naplněný amfiteátr si vychutnával vystoupení country a folkových kapel.

Hudba zněla samozřejmě také na hlavní scéně. Jako hlavní hosté večer vystoupily Rybičky 48 a noc skvěle zakončila Mňága a Žďorp se všemi již notoricky známými songy. Také letos se mohli návštěvníci Vábení zklidnit při večerní Oslavě řeky Ohře. Obležené břehy i most Veslařů sledovaly příběh o víle Agaře a jejím požehnání dávným obyvatelům.

V neděli pak byly připraveny sportovní ukázky, divadelní hra a kromě dalšího také pochod na mělecké návrší se zapálením hranice k poctě padlých v roce 1813, kteří jsou tam pohřbeni.