Třídenní slavnosti Letní lounské vábení odstartovaly v pátek 15. srpna. I přes občasné přepršky se především na centrálním Mírovém náměstí u hlavního podia shromáždilo pěkné publikum. Kromě jiného vidělo například vystoupení místní kapely Joe Purple nebo formace PayaNoia. Noc pak zpříjemnila Supergroup CZ s Kamilem Střihavkou, Michalem Pavlíčkem, Romanem Dragounem a dalšími skvělými hudebníky. 

Ještě předtím ale tisícihlavý dav vyrazil v lampionovém průvodu k mostu Veslařů, aby tam zhlédl slavnostní ohňostroj. Na toho místo se letos poprvé přesunul od loutkového divadla. Celá svažující se Žižkova ulice podél městských hradeb se zaplnila nedočkavými diváky, ohňovou show však letos postihly drobné potíže. 

Letošní novinkou bylo také spuštění rockové scény, která při minulých ročnících hrála až v sobotu. Tam se představil Phil Shoenfelt & The Southern Cross, Lešek Semelka a Milan Schelinger s kapelami.

Kompletní program Letního lounského vábení 2014 najdete zde!

Na sobotu je připraven ještě mnohem bohatší program. Od rána na Ohři trénují posádky dračích lodí, k zlatým hřebům hudebního programu budou jistě patřit vystoupení kapel Rybičky 48 nebo Mňága a Žďorp. Den otevřených dveří pořádá letiště na Rané, v Lounech se budou moci zájemci zastavit u koutku s vínem a cimbálovou muzikou. Na výstavišti bude připraveno odpoledne pro děti.