Jak „Visáči“ vlastně začínali? I způsob jejich počátků je pro kapelu charakteristický. Začátkem osmdesátých let se ani ostražitý komunistický režim neubránil nástupu nové rockové vlny. Vznikala spousta nových kapel a o jedné se šuškalo tolik, že mnozí té šuškandě podlehli a stvrzovali, že na jejím koncertě samozřejmě byli a že byli fakt skvělí.

Jenže oni ještě nehráli! První vystoupení pěti studentů stavařiny se odehrálo v prosinci 1982 v klubu 007 na Strahově. Měl být původně jediný, dopadl ale dobře, a tak se Visací zámek rozehrál a následující rok vyprodal Chmelnici. Pak už to běželo jako dobře promazaný Zetor z jejich nejslavnější písně. Koncerty a průšvihy, zákazy a boj s úřady. Těsně před „sametem“ se ještě dočkali první desky. Dnes jich už mají celých deset. Dali si kratší pauzičku a po ní se rozjeli v původním složení.

Dnes o čtvrtstoletí zmužnělí se zdají stále dobře naladěni. Srší vtipem a jízlivostí nejen na jevišti, ale i při rozhovorech s novináři. Co říct o Visacím zámku ještě nového? Možná není mnohým známo, že režisér Petr Zelenka (Rok Ďábla) jako svůj debut natočil o Visacím zámku v roce 1993 film s názvem „Visací Zámek 1982 - 2007“, snímek podobného ražení jako byl „autobiografický“ Rok Ďábla. Se spoustou úžasných bludů jako např. že Lenka Kořínková je milionářka díky vlastnictví jejich autorských práv.

Možná si přídomek punková kapela dali oni sami, možná jim byl přiřazen, ale jejich hudba není zdaleka jen punk. Brousí do více hudebních stylů a dost možná se spíše vysmívají křečovité snaze škatulkovat a lpět na dogmatech. Každopádně na vystoupení Visáčů si najděte cestu. Vystoupí na rockové scéně 1. září od 16. 30 hodin.

close zoom_in

Pumpa zahraje na Dočesné

Mladí muzikanti vystoupí na žatecké Dočesné

Další legendou na Dočesné v Žatci bude Alphaville

Písně od Pink Floyd a Rogera Waterse zazní v Žatci na Dočesné

V Žatci na Dočesné zazpívá Karel Gott