V krásném přírodním areálu ve Vroutku u Podbořan, v podhůří Doupovských hor, se příští víkend uskuteční osmý ročník hudebního festivalu Rock for Church(ill). Jak už je dobrou tradicí, program je do posledního místečka zaplněn zajímavými, známými i méně slavnými, interprety. A to zdaleka ne jen z Česka.

Minulý, tedy sedmý, ročník byl zatím nejúspěšnějším pokračováním v historii festivalu s více než 3.800 diváky. Za dobu své sedmileté existence si festival vybudoval silnou pozici na letní festivalové scéně jako akce, která svou kvalitou láká každý rok více a více lidí. Jako každý rok bude snahou Rock for Church(ill) podpořit rekonstrukci a údržbu jednoho z nejstarších kostelů ve střední Evropě, románského jednolodního tribunového kostela sv. Jakuba Většího z 20. let 13. stol., stojícího ve Vroutku, který je jednou z největších kulturních dominant celého regionu. Z tohoto důvodu je festival pojmenován Rock for Church(ill) = Rock pro nemocný kostel. Každý, kdo zaplatí vstupenku na tento festival, podpoří tuto myšlenku.

Minulý rok se jako hlavní hvězdy představily například skupiny Wohnout, Polemic, B.S.P., Hevein (FIN), Skyline, Sorgente (D), -123 min. a další. Vystoupení celkem zhlédlo více než 3.800 nadšených diváků.

Festival Rock for Church(ill) se pravidelně koná ve Vroutku u Podbořan přibližně 15 km od Žatce a asi 95 km od Prahy. Na oficiální stránky festivalu se můžete podívan na adrese: www.rfch.cz

A kdo tedy bude hrát?

V roce 2007 se festival Rock for Church(ill) opět uskuteční v krásném zeleném areálu Myslivny a nabídne širokou plejádu kvalitních hudebních skupin nejen z České republiky. Snahou pořadatelského týmu je opět se oproti ostatním letním festivalům programově částečně odlišit tak, aby byl důvod v záplavě podobných programových náplní právě tuto báječnou akci navštívit.

Vedle celé špičky české hudební scény (Wohnout, MIG 21, Gaia Mesiah, Tatabojs, PSH, Guločar, United Flavour a další) se jako zahraniční hosté představí německá formace Sorgente, která na minulém ročníku sklidila ze všech nejbouřlivější ovace. Je to lahůdka pro milovníky skotačivé hudby na pomezí funky/ska/rock´n´roll.

Anglická dívčí punk rocková formace McQueen je v současnosti považována za jeden z největších objevů evropské hudební scény tohoto roku, hrají všechny největší evropské festivaly a ještě o nich všichni hodně uslyšíme. Slovenská ska partička Polemic je již v ČR dostatečně známá. Jako exotický bonbónek festivalu vystoupí americká černošská funk rocková formace Red Lotus v čele s výraznou zpěvačkou Rozz, což bude sousto pro milovníky kapel Living Colour, King´s X nebo 24-7 Spyz.

Pro návštěvníky festivalu bude zajištěn kvalitní profesionální servis včetně bohaté nabídky gastronomie a alko i nealko nápojů, kvalitní hygienické zázemí a profesionální bezpečnostní služba, která zajistí bezpečný a klidný průběh festivalu. Zároveň bude k dispozici rozsáhlé stanové městečko, kde si návštěvníci mohou vytvořit domácí základnu pro svůj pobyt

Vstupné : 300,-Kč v předprodeji (plus poplatky)

Zde je úplný seznam vystupujících umělců :

Wohnout (cz - punk pop) Legendární veselá punk/pop partička z Prahy
Tatabojs (cz – pop) Nezaměnitelná pražská art popová formace
Sunshine (cz – alternative rock) V zahraničí uznávaná alternativní hvězda
Polemic (sk – ska) Nejlepší ska kapela ze Slovenska, u nás již legenda
McQueen (uk– punk rock) V současnosti jeden z největších objevů evropské hudební scény
Sorgente (d - funky) Skvělá Funky/ska/ latino/reggae/rock formace opět na našem festivalu Měli jste jí možnost vidět minulý rok a dle bouřlivých reakcí se moc líbila
Mig 21 (cz – pop) Originální hudební formace z Prahy s Jiřím Macháčkem v čele
Tleskač (cz – ska) Zábavná plzeňská ska partička, která Vám roztančí kosti
Navigators (cz - r´n´b/funk/soul/hip hop/jazz) Navigátoři české r´n´b/funk/soul/hip-hop/jazz scény s mírem v duši
PSH (cz – hip hop) Dnes již legendární pražská hip-hop partička
Red Lotus (usa – funk rock) Exotická černošská formace alá Living Colour, King´s X nebo 24-7 Spyz v čele s charismatickou zpěvačkou Rozz.
Guločar (cz – funky) Velký objev české scény, romská funky formace z Brna, produkovaná Dougem Wimbishem z Living Colour
United Flavour (pobřeží slonoviny/španělsko/cz/sk - latinsko/ska/reggae) Současná hvězda evropské ska/reggae/latino scény
Skyline (cz - dance crossover) Respektovaná pražská taneční hudební formace
Krucipüsk (cz - rock) Stálice české metalové scény v čele s druidem Tomášem Hájíčkem
Post-it (cz - rock) Jedna z nejlepších českých moderně rockových formací
Eddie Stoilow (cz - rock) Výborná moderně rocková partička z Prahy
Xavier Baumaxa (cz – písničkář) Nezaměnitelný severočeský písničkář, který se s ničím nepáře
Unity (cz – country breakbeat hiphop) Pražská tanečně hozená partička, co s tím umí zamíchat a Ivana Mládka zadýchat
Rybičky 48 (cz – Neo Punk Rock) Nový objev české neo punk rockové scény