Zima a déšť provázely jarní výstavu Dům a zahrada v Lounech, která patří tradičně mezi nejnavštěvovanější.

Během čtyř dnů navštívilo lounské výstaviště 31 tisíc návštěvníků. Je to zhruba o tisíc lidí méně než v loňském roce.

„Bohužel nám nepřálo počasí. V sobotu, kdy celý den pršelo a bylo chladno, byl propad návštěvnosti nejcitelnější, přišlo kolem 10 tisíc návštěvníků, zatímco vloni to bylo 17 tisíc lidí. Příjemnější počasí bylo první den výstavy a ještě v neděli. Celkem výstavu navštívilo 31 102 lidí,“ uvedla Irena Spilková ze společnosti Diamant Expo, která veletrh pořádá.

Na výstavě se představil rekordní počet vystavovatelů. „Letošní výstava byla rekordní co do počtu vystavovatelů. V minulých letech bylo v areálu šest výstavních pavilonů, letos jich bylo osm. Veletrh obohatily desítky nových prodejců, kteří do Loun zavítali vůbec poprvé,“ upozornila I. Spilková.

Téměř tradicí se také stává, že návštěvníci těžko hledají volné místo k zaparkování. Velké problémy měli řidiči na parkovišti vedle areálu výstaviště, kde kvůli rozbahněnému terénu někteří zapadli a nemohli se z parkoviště dostat. „O problému víme. Bohužel parkovacích míst je v okolí výstaviště nedostatek, do budoucna se chceme domluvit s radnicí a najít vhodné řešení,“ dodala I. Spilková.

Další veletrh, tentokrát patnáctý ročník všeobecné stavební výstavy Dům 2008, se v Lounech uskuteční 29. až 31. srpna.