Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci a Český svaz včelařů, základní organizace v Žatci, zvou děti i dospělé na vánoční výstavu s názvem Medové Vánoce aneb Za tajemstvím života včel, která bude slavnostně zahájena zítra, ve čtvrtek 26. listopadu, od 17 hodin v prostorách hlavní budovy muzea. Na úvod vystoupí žáci dramatického a pěveckého oboru ZUŠ Žatec.

Výstava přiblíží historii včelařství, vysvětlí pojem kořistnické, brtnické a domácí včelaření, včelařské právo, medařské cechy atd. Ukáže včelí úly, medomet a spoustu dalších zajímavých exponátů používaných při práci se včelstvy. Dozvíte se zajímavé informace nejen o včelách, ale i jejich produktech medu, jeho zpracování a druzích, propolisu a jeho léčivých účincích a další. Pro děti jsou přichystány pracovní listy a různé soutěže. Součástí výstavy bude soutěž o nejchutnější med a zajištěn bude i prodej perníčků od Věry Havrlové z Března u Chomutova. Výstava pak potrvá až do 10. ledna 2016.

Doprovodnou akcí bude tzv. Medový týden od úterý 8. do neděle 13. prosince 2015, při kterém mohou lidé ochutnávat a koupit med, medovinu, kosmetiku, čokoládové pralinky, potřeby pro včelaře, zdobit perníčky, tvořit svíčky ze včelího vosku.

(jkr)