Obec Nové Sedlo a dálkoplaz Roman Daniš pořádají letos již 5. ročník setkání obcí, které mají ve svém jménu slovo „žába“. Tento rok se celá akce bude tak trochu řídit svým podtitulem Žabokliky uvádí, jak kajmani dovádí, a to i proto, že celým dnem bude slovem provádět oblíbený moderátor Radek „Kajman„ Komoráš. Akce proběhne v sobotu 8. září.

Celý den začíná vlastně již v 9.00, kdy v Žatci od radnice startuje již tradiční turistický pochod Žatec - Žabokliky. Program v Žaboklikách začne v 11 hodin pásmem her a soutěží pro naše nejmenší s názvem Dětské hrátky s kajmaními drápky, v rámci které bude volena tradičně Miss Žabka a Žabule. Korunku té nej předá Miss aerobic roku 1997 Petra Pěkná.

A pak již začne pestré odpoledne nabité tradičně netradičními soutěžemi, jako například Lov kajmana ve vodě, Úklid kajmaního vejce a mnohé jiné. A všem přitom k pohodě i tanci bude hrát country skupina Friends Aligátor. S velkým napětím se očekává pokus o ustanovení českého rekordu v počtu žabích skoků přes kajmana za jednu hodinu, na kterém se budou podílet všichni návštěvníci této výjimečné akce.

O zápis do Knihy českých rekordů se postarají zástupci Agentury Dobrý den, se kterou na tomto pokusu spolupracujeme. Ve večerních hodinách však zábava nekončí. O pokračování se postará žatecká kapela Atlantis a DJ Majkl, tedy záruka dobré zábavy, hudby a tance pro všechny.