Duben je měsíc, kdy se po dlouhé zimní pauze otevírají brány většiny turistických památek.

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci a jeho pobočka Křížova vila si pro návštěvníky připravily rozšířenou otevírací dobu:

úterý – pátek: 9.00 – 17.00 hodin
sobota a neděle: 10.00 – 16.00 hodin (polední přestávka 12.00 – 12.30)
pondělí zavřeno

V současné době mají návštěvníci, kromě stálých expozic a věžního funkčního stroje, možnost zhlédnout v hlavní budově muzea výstavu Velikonoce od A – Z, která potrvá do 27. dubna. V Křížově vile probíhá do 18. května výstava Mýty a legendy, kterou připravili žáci ZUŠ Žatec.

Na co se návštěvníci mohou těšit v květnu? Na květen připravuje hlavní budova muzea novou výstavu pod názvem Výprava do středověku, Mezinárodní den muzeí, II. Muzejní noc na téma keltská hudba a kultura a turistický pochod s názvem Za pokladem Vlčí hory.

V Křížově vile bude zahájena výstava Česká republika 360°, která nabídne fotografie ze zajímavých míst ČR, kterou muzeum připravuje ve spolupráci s firmou Panoramas. Návštěvníci si mohou na památku zakoupit turistickou známku Žatce a nově vydanou turistickou kartu muzea, která je sběratelským artiklem. Dále jsou nabízeny k prodeji propagační materiály o historii města, muzeu, Křížově vile, dále pohledy Žatce a jiné zajímavé brožurky.

(jk)