Ve dnech 4. a 5. září se v Žatci uskuteční již 53. ročník akce Dočesná 2010. Jak již z názvu vyplývá, jedná se o oslavu dočesání chmele. Kromě tradičních soutěží jako jsou tanec s korbelem na hlavě nebo ruční česání chmele se návštěvníci mohou těšit na bohatý kulturní program.

Jednou z velkých osobností, které se v sobotu objeví na hlavním podiu Dočesné, je David Koller. Samozřejmě nejen objeví ale i zahraje. Protože hraní, to je jeho.

K Davidu Kollerovi patří titul zpívající bubeník. Zpěv mu jde neméně dobře jako bubnování a možná je to i průpravou v Bambini di Praga. Bubnovat se učil na bráchových bicích a naučil se tak, že později bubnoval v Jasné Páce, odkud si přinesl svůj velký hit Majolenka. V době nucené nečinnosti Jasné páky působil jako doprovod Luboše Pospíšila, hrál s Jankem Ledeckým v Žentouru, hostoval s Pražským výběrem, s Lenkou Dusilovou v Puse i v jiných projektech. V r. 1987 spoluzaložil skupinu Lucie… Období Lucie bylo úspěšné a plodné ale po 18 letech skončilo rozchodem a neshodami. Zůstalo po něm 10 alb a spolupráce na hudbě k filmu Amerika. A samozřejmě množství skutečných pecek. Medvídek, Šrouby do hlavy, Amerika, Černí Andělé atd.

Období Lucie je doba kdy se nejvíc proslavil či vstoupil ve známost i širšímu publiku. Jeho aktivity především na hudební scéně i mimo ni jsou ovšem téměř workoholické. Mimo koncerty a skládání, nahrává ve svém studiu, produkuje a účastní se politických, kulturních i charitativních akcí. Poslední album, své druhé sólové „Nic není na stálo“, nahrál před čtyřmi lety. I tehdy vyvolal jistý rozruch jako kdysi Lucie s Medvídkem, když v titulním klipu, v němž se zpívá o mj. nebezpečných slečnách, nechal hrát roli dirigenta kontroverzního sbormistra Bambini di Praga, Bohumila Kulínského mladšího.

S čím přijede do Žatce, se můžeme nechat překvapit i předpokládat. Bude to kvalitní muzika, která potěší, vyprovokuje a určitě nenechá člověka lhostejným. V jeho hlase je cítit neklid a energie. David Koller si určitě nic z toho nenechá pro sebe.

Jiří Navrátil

ŽATECKÝ A LOUNSKÝ DENÍK JE NA FACEBOOKU! STAŇTE SE FANOUŠKEM! close zoom_in