Pracovníci Městského divadla v Žatci v těchto dnech dokončili program letošní Dočesné, která se koná za měsíc. Ten se opět uskuteční na dvou scénách – na pódiu před radnicí a autobusovém nádraží. U divadla se počítá s historickou scénou s dobovými stánky a řemesly.

Hlavním bodem pátečního programu na hlavním pódiu před radnicí budou oslavy 25 let existence skupiny Laura a její tygři, zazpívat by s ní měli i Ilona Csáková či Martin Pošta. Scéna na autobusovém nádraží bude v pátek patřit převážně country.

V sobotu odpoledne na hlavním pódiu vystoupí postupně Láďa Křížek se skupinou Kreyson, Miro Žbirka, skupina Vidiek, David Koller a program uzavře kapela Brutus. Na autobusovém nádraží zahrají například Mandrage nebo Kurtizány z 25. Avenue. Na Dočesné vystoupí i místní kapely, například Žatečanka, Aquarius, Průvan, Lochness nebo Beautifull Cafillery.

Dočesná se koná v pátek 3. a sobotu 4. září, na programu je řada doprovodných akcí. Letošní novinkou pro návštěvníky bude otevření Chrámu chmele a piva. Lidé tak budou moci vůbec poprvé navštívit novou vyhlídkovou věž nebo rozšířené Chmelařské muzeum. Otevřené budou v pátek a sobotu od 10 do 17 hodin.

Pořadatelé očekávají opět několik desítek tisíc návštěvníků. Loni mohli ochutnat z nabídky 28 pivovarů, obdobné to má být i letos. „Zatím je nasmlouváno 24 pivovarů, možná ale ještě další přibudou. Jednáme s nimi,“ sdělil Karel Fiala z pořádajícího žateckého městského divadla.